Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[4]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Uni dalkove ovladani Civic 6G
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
dejvid15 je teď offline  dejvid15
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 15:18   Citovat  

Ahojte,

Rad by som poprosil o pomoc ludi, ktori si davali do auta neorigo dialkove ovladanie, take univerzalne napr. z eBayu. Ma to vyvody na lock a unlock, len neviem ako ich pripojit na uz existujucu RJ.

Aktualne ak otvorim klucom vodicove dvere, tak sa otvoria vsetky. Ak spravne viem, tak jednotka centralu je vo vodicovych dverach ale docital s sa, ze je spinana minusom, resp. impulzy na otvorenie / zatvorenie dveri su minusove, tomu vobec nerozumiem :/

Dakujem vam za rady Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Kopy je teď offline  Kopy
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 16:22   Citovat  

Ahoj. Ja si tet daval do auta autoalarm SPY 10. Mas pravdu, ovladani je spinane minusem. V praxi to vypada tak ze z tech vodicu ktere vedou do RJ centralu jeden po privedeni na kostru zamkne, druhej s kostrou odemkne. Da se to vyzkouset zkouseckou, na tyhle vodice to staci pripojit. Ale dalo by se to pripojit myslim i rovnou na motorek....Myslim ze to byl zlutocerveny vodic a druhy uz si nejsem jisty. Ale jak rikam staci zarovkovou zkousecku prilozit na vodic a kostru bud se zamkne nebo odemkne, pokud ne hledej jinej vodic Úsměv Hodne zdaru je to dobrý

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 16:40   Citovat  

Toto mi nejde do hlavy, ked ukostris bud odomykaci alebo zamykaci vodic, tak ako bude fungovat ta uni krabicka na DO. Neviem k tomu najst ziadne informacie, ci spinaju plusom alebo minusom.

Vies mi poradit ako zistit ktory vodic je na zamykanie odomykanie klasickym multimetrom? Napatie medzi vodicom a kostrou neviem ci bude..

Dakujem Úsměv

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 19:19   Citovat  

K tomu se vztahuje tenhle obrázek. Ovládání uni centrálů bývá na 6 vodičů. Není nutný zapojovat všechny. Záleží podle auta o potřeby zapojení a podle toho jak u něj funguje centrál. U nás je to ovládáno negativníma impulsama. Jak vidíš na obrázku. Dva vodiče LC a UC jsou ty hlavní vodiče. Ty připojíš na ty vodiče v autě který odemykaj a zamykaj jak jsem psal minule. Ty další UNO a LNO se připojí na kostru odkud to - bere jednotka. No a jednotka přijme signál od vysílače zamknout nebo odemknout a podle toho vyšle - buď do jednoho nebo druhýho vodiče je to dobrý

negativní ovládání.PNG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
negativní ovládání.PNG, 38.07 kB

0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 20:43   Citovat  

Ten obrazok je pinout nejakej uni RJ dialkoveho centralu? Úsměv

Ja budem kupovat pravdepodobne tuto: BENE 102A

Je to cenovo skoro to iste ako eBay, Banggood, AliExpress a podobne a hlavne to mam ihned dostupne Úsměv Tam je potrebne pichnut cierny a hnedy na kostru auta a potom uz len modry a biely na lock / unlock (na origo konektore by to malo byt zeleno-oranzovy pre unlock a zeleno-biely pre lock) Úsměv

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 22:54   Citovat  

Přesně OK Akorát ještě bude nutný červený na zdroj ale to je asi jasný je to dobrý

0
PříspěvekZaslal: 25.12.2015 , 23:48   Citovat  

To je jasne Úsměv Skusim spravit aspon foto navod, lebo som videl, ze dost ludi sa na to pytalo Úsměv

0
PříspěvekZaslal: 28.12.2015 , 18:02   Citovat  

No, vobec to nefunguje tak jednoducho Smutný

Vsade v manualoch som nasiel viac ako 8pin konektor do RJ centralu co je vo vodicovych dverach.. ja mam 8pin a nesedia mi ani farby kablov.

skusal som uzemnit modro-biely a modro-cerveny, co by mali byt inputy pre lock/unlock a nic.

jedine co som nameral bolo 12V pri otoceni klucom vo vodicovych dverach na zlto-cervenom kabli.

viete mi prosim nejako poradit? dakujem

IMG_20151228_163424.jpg

IMG_20151228_163424.jpg, 2.23 MB

IMG_20151228_163432.jpg

IMG_20151228_163432.jpg, 2.37 MB

IMG_20151228_163442.jpg

IMG_20151228_163442.jpg, 2.34 MB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 28.12.2015 , 20:26   Citovat  

Podle mě bys neměl zemnit modrý kabely ale ty bílý! Bílo zelenej a bíločervenej. To jsi zkoušel? Jak jsi přišel na to že ty modrý jsou pro lock/unlock?

0
PříspěvekZaslal: 28.12.2015 , 22:45   Citovat  

Podla schemy konektora (v prilohe). Aj ked moj konektor je presne podla tej ceskej schemy, ale tam nie su popisane konkretne vyvody, len navod na zistenie chyby..

Bielo-zeleny je stalych 12V, to zemnit asi nebude dobry napad.. :/

konektor.png

konektor.png, 27.36 kB

konektor2.png

konektor2.png, 49.9 kB

konektor3.png

konektor3.png, 96.45 kB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 8:11   Citovat  

Ok chapu proc to tak zapojit nechces. Ale je otazka, jelikoz jsi psal, ze Ti nepasuji barvy kabelu a ze jediny co jsi nameril bylo spinany + na zluto cervenym kablu. Takze zalezi jestli tak soudis jen podle schematu, nebo jsi to +na bilozelenym opravdu nameril. Ale o nicem dalsim krome zluto cervenyho jsi nepsal tak nevim jestli jsi to meril nebo ne.... P. S. Jak Ti funguje central? Mas tam predpokldam servomotorky?

0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 8:28   Citovat  

Jasne, ze som to meral Úsměv bielo-zeleny je stalych 12v, cierna je samozrejme kostra, na cerveno-zltom sa pri odomknuti objavi 12V, pri zamknuti cca pod 1V. Pripojit RJ uni centrali na motor asi mozne nebude kedze sa odomyka / zamyka prepolovanim, a to mi nenapada sposob na to ako donutit tu jednotku k prepolovaniu pri lock / unlock.. :/

Este mi napadlo ci by to nebolo mozne spinat od prijmaca co je pri vnutornom zrkadle na strope, tam je 4pin konektor, zem, stava co ma asi 1V (cca 1200mV som tam nameral) a dve dalsie vodice. Lennk tomu konektoru neviem najst schemu nikde Smutný

0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 8:41   Citovat  

Servomotory su urcite v zadnych a prednych pravych dverach, dufam ze aj vo vodicovych, vsetko tomu nasvedcuje, ale budem musiet dat dole foliu z dveri a pozriem sa, vcera som to nestihol. Len tam je ten problem co som pisal, prepolovanie + a - pri lock/unlock, to jednotka asi nezvladne. Bud spina plusmi alebo minusmi, podla toho co privedies na jeden (hnedy) vodic.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 11:52   Citovat  

Aha ale tos prvne nenapsal, jinak bych Ti to neradil Úsměv Ale hlavne jsem Ti chtel jeste napsat ze pokud budes mit motorek i u ridice tak by to slo pripojit prez nej. Kdyz se podivas do toho odkazu jak jsi posilal tak tam mas schema pripojeni primo na motorek. Maj to tam i pekne s popiskem. Kdyz ma uni jednotka ovladat primo motorek musis ji pripojit stalou kostru a staly + a ty hlavni potom jen pripojis na motorek. U kamose v aerodecku to taky zlobilo tak jsme to pripojili na motorek a pohoda. Akorat je opruz ze musis protahnout kabely k motorku tou pruchodkou ve dverich..,.

0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 12:32   Citovat  

Tak krabicku uni centralu mozem nechat pripadne v dverach Úsměv Cize podla schemy, kebyze ta mozem poprosit ze ma skontrolujes, fialovy a ruzovy budu mat stalych 12V a pojdu na oranzovo cerveny a bielo cerveny? Úsměv

skusim este pripojit 12V na tie origo vodice na odomykanie, som zvedavy ci to pojde

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 17:32   Citovat  

Nene,podle toho schématu i podle popisu to bude takto:
Hnědý vodič - stálý +, klidně ho můžeš svést dokupy ještě s červeným což by měl být zdroj pro jednotku(no a připoj tam kde bude stál +)
Fialový a růžový vodič - nastálo na kostru(klidně je můžeš svést do jednoho) a mělo by stačit je uchytit někam pod šroub nebo na ten černej
Bílý a modrý vodič - to už jsou výstupy lock/unlock přímo pro motorek.
Z motorku většinou vede modrý a zelený vodič. U řidče může být i více vodičový ale jiný vodiče nemusí být vůbec připojený, Zelený odemyká,modrý zamyká. Ale tady už se nic nepokazí. Maximálně to po zapojení bude chodit opačně ale to už zase záleží v jaký poloze motorku přitáhneš táhlo k čudlíku. Ty už nemusíš nic připojovat k origo jednotce. Hnědý, růžový a fialový připojuješ pouze z uni jednotky na kostru nebo +. Stejně tak i červený a černý. A ten modrý a bílý připojíš přímo k motorku. Pokud máš ve dveřích dost místa pro tu uni jednotku tak tím líp. Nemusíš řešit nejhorší šuk s taháním kabelů OK Snažil jsem se to napsat co nejsrozumitelněji tak se to snad povedlo

0
PříspěvekZaslal: 29.12.2015 , 18:33   Citovat  

Dakujem vyskusam zajtra Úsměv

0
PříspěvekZaslal: 30.12.2015 , 18:13   Citovat  

Velka vdaka Kopy-mu za instruktaz ku kabelazi, funguje to vyborne, na prvykrat přátele

Takze ak by niekto hladal v buducnosti, tak skusim spisat kratky navod Úsměv

1) Dat dole tapacir vodicovych dveri

2) Najst RJ povodneho centralu, maslovo-biela krabicka so sivym konektorom

3) Vytiahnut multimeter

4) Najst stalych (+)12V a stalu zem (-) ... v mojom pripade to boli bielo-zeleny (+12V) a cierny (-) kabel

5) Najst, na ktore dva kable sa privadza 12V pri otoceni klucikom vo vodicovych dverach ... v mojom pripade to bol zlto-cerveny a bielo-cerveny

Konkrétne pre moju jednotku: (ale pri prezreti schemy bude princip pochopitelny)

UNI JEDNOTKA --------------------- POVODNA RJ CENTRALU

+12V cerveny --------------------- +12V bielo-zeleny
GND cierny --------------------- GND cierny
ruzovy --------------------- GND cierny
fialovy --------------------- GND cierny
hnedy --------------------- +12V bielo-zeleny
modry --------------------- bielo-cerveny
biely --------------------- zlto-cerveny

6) Podla tejto schemy zapojit kable, najprv odskusat, potom napevno priletovat kable

7) Staru RJ uz potrebovat nebudeme, cize s kludom namiesto nej dat novu jednotku

Bolo by vhodne este aj zapojit vystup na smerovky, ale to v tejto zime urcite nie .. to mi hlava nebere

rj_central.jpg

rj_central.jpg, 825.99 kB

IMG_20151230_134245.jpg

IMG_20151230_134245.jpg, 2.42 MB

IMG_20151230_142544.jpg

IMG_20151230_142544.jpg, 2.54 MB

IMG_20151230_142555.jpg

IMG_20151230_142555.jpg, 2.41 MB

IMG_20151230_142606.jpg

IMG_20151230_142606.jpg, 2.72 MB

IMG_20151230_150956.jpg

IMG_20151230_150956.jpg, 2.55 MB

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 30.12.2015 , 19:41   Citovat  

Ahoj. Rád jsem pomohl je to dobrý Těší mě že to funguje OK Jen by mě ještě zajímalo pro info. Když jsi vyřadil origo RJ předpokládám že nefunguje zamykání klíčem nebo čudlem zevnitř. Je to tak nebo se pletu? Podle mě, pokud by jsi origo jednotku ponechal. A ten modrý a bílý jen připojil ke kabelům který do motorku vedli, mělo by fungovat jak zamykání klíčem a čudlem tak dálkou. Nezkoušel jsi to? Já to mam připojený takhle a funguje mi to tak i tak. Ale to je už jen na doplnění pro info je to dobrý Každopádně umístěním jednotky do dveří sis ušetřil dost práce taháním kabelů OK Nevýhoda jen že ve dveřích nepůjdou připojit blinkry ale to už je na každym jestli to chce nebo ne je to dobrý Takže OK za odvedenou práci Úsměv

0
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 3:35   Citovat  

Klucikom funguje teraz len odomykanie vodicovych dveri, kebyze nahodou dojde baterka tak otvorim klucom vodicove dvere.

Cudlikom z dnu som neskusal, skusim a dam vediet Úsměv

Rozmyslal som ze necham origo RJ zapojenu len som nemal po ruke usmernovacie diodky aby pri odomknuti klucikom v dverach nedostala jednotka 12V na vystup ako vstup z origo RJ, neviem ci dnu je ochrana v uni RJ.

Ale takto mi to vyhovuje, pouzivat budem len dialkove a kebyze dojde stava tak otvorim aspon vodicove dvere, tak jak som bol doteraz zvyknuty.

1 háčko
1
PříspěvekZaslal: 31.12.2015 , 9:18   Citovat  

Ok přesně to mě zajímalo, díky za info OK Jak řikáš, stejně jak má člověk jednou dálkáč tak klíč už do zámku cpát nechce. Na moje auto šel dálkáč hlavně proto že zámky ve dveřích byly po 19 letech denního užívání celkem vyhrkaný tak aby se nezničili uplně a šli v případě nouze použít OK Takže hlavně ať vše funguje a Tvá Honda Ti jen dělá radost je to dobrý

mark.long je teď offline  mark.long
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 11:59   Citovat  

Ahoj, trochu oživím toto téma a zároveň prosím někoho, kdo zapojoval univerzální dálkač, aby poradil Úsměv

Mám C6G Hatch s origo centrálem bez dalkáče. Dálkové ovládání jsem si koupil univerzál Blow S70. Týká se mě tedy konektor uvedený níže a to ten spodní osazený 6 piny:

Na konektoru by tedy měly barvy být takto:

černý = kostra
bílý/zelený = 12 V
modrý/červený = uzamčení
modrý/bílý = odemčení
bílý/červený = nevím
žlutý/červený = nevím

Originální jednotka je černá krabička Mitsuba RK-0280.

Potřeboval bych poradit:

1) Když připojím univerzál dálkovou jednotku, je nutné nechat i tu originální jednotku zapojenou?
- Když jsem nechal tu originální jednotku odpojenou a místo ní napojil univerzál, tak mi to na odemykání/zamykání vůbec nereagovalo.
- Když jsem nechal origo jednotku připojenou a k ní dopojil univerzál, tak mi zase jen zamykali jen dveře spolujezdce (odemčení už nereagovalo).
2) Jaký druh připojení mám použít pro můj případ? Schéma k univerzálu mám buď 1)ovládané mínusem, 2)ovládané plusem, 3)pro připojení pneumatického zamykání, 4)pro přímé ovládání servomotorů.
- Já vycházel ze schématu pro ovládání kostrou, viz níže přiložené schéma:

Propojil jsem následovně:

bílý = modrý/červený
bílo/černý = modrý/bílý
červený = bílý/zelený
černý, žlutý a žlutoúčerný = černý nebo pod šroub
ostatní žíly jsem nechal nezapojené

Díky všem, co poradí, jestli jsem postupoval správně a co dělám špatně Úsměv

capino je teď offline  capino
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 16:43   Citovat  

U řidičových dveří není motor k centrálu, jen spínač. Proto když odemkneš dveře od spolujezdce tak řidičovi zůstanou zamčené. Je potřeba koupit tenhle motorek a přidělat na táhlo od vnitřní páčky zamykání ve dveřích řidiče Mrk
Origo jednotku tam nech zapojenou a tu novou zapoj na koupený motorek dle bodu 4)

mark.long je teď offline  mark.long
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 17.12.2019 , 0:34   Citovat  

Tak teď jsem se díval do servisního manuálu a fakt jsou teda 2 verze Velmi šťastný Jedna se spínačem v řidičových dveřích a druhá verze s motorkem. To mě nenapadlo a měl jsem za to, že jsou motorky automaticky ve všech dveřích. Úsměv

Motorek si teda dokoupím a zeptám se, můžu ho propojit na modro-bílý a modro-červený kabel na ten konektor, co vede k origo jednotce? Chtěl bych pak univerzál jednotku pro dálkač napojit pod přístrojovku na svazek kabelů bez nějakého tahání kabelů do dveří, pokud by to šlo.

Díky Úsměv

Uhorka1995 je teď offline  Uhorka1995
0
PříspěvekZaslal: 22.3.2020 , 17:47   Citovat  

capino napsal:
U řidičových dveří není motor k centrálu, jen spínač. Proto když odemkneš dveře od spolujezdce tak řidičovi zůstanou zamčené. Je potřeba koupit tenhle motorek a přidělat na táhlo od vnitřní páčky zamykání ve dveřích řidiče Mrk
Origo jednotku tam nech zapojenou a tu novou zapoj na koupený motorek dle bodu 4)

Viete mi prosím poradiť kam ho mám zapojiť ten motorcek ? Mám civic 6g hatchback 1997rv

Obsah fóra Honda-club.cz   
Uni dalkove ovladani Civic 6G
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina