Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Predne stretavacie svetla nefunguju (9g)
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Worko je teď offline  Worko
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2020 , 15:35  Naposledy upravil Worko dne 24.2.2020 , 16:12, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Vcera som si vecer uvedomil, ze mi vobec nefunguju predne stretavacie svetla (2-pozicia na lavej packe). LED-denne (0-pozicia), parkovacie (1-pozicia) a dialkove (2-pozicia + packa dopredu) funguju uplne normalne.

Najprv som na test vymenil ziarovku praveho svetlometu, kedze je dostupnejsia ako toho laveho. Po zapnuti motora a aktivovania 2-pozicie na lavej packe sa svetlo NEROZSVIETILO.

Skontroloval som vsetky pojistky pri motore, ktore mali co docinenia so svetlami, no vsetky su v poriadku. Pozrel som i vovnutri pri volante a tie, ktore by mali mat suvislosti s osvetlenim tiez vyzeraju byt OK.

Este doplnim, ze packa na 2-pozicii (stretavacie svetla) mi ani neaktivuje ziadnu (zelenu) kontrolku, ktora by mala signalizovat aktivovane stretavacie svetla. Parkovacia a dialkova kontrolka sa normalne aktivuju.

Napada vas, kde by mohol byt problem? Jedna sa o Civic 9g 1.4 iVTEC 100PS, r.v. 2012.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2020 , 15:37   Citovat  

Napadá mě "problém", jestli nemáš to posunout na třetí pozici... svatoušek Druhá je AUTO (aspoň u C8-9g 1.8 od výbavy Sport, nižší motory a výbavy nevím) = světla se rozsvítí v tunelu nebo po setmění, takže jestli jsi to zkoušel za denního světla..

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2020 , 16:10   Citovat  

Hellborn napsal:
Napadá mě "problém", jestli nemáš to posunout na třetí pozici... svatoušek Druhá je AUTO (aspoň u C8-9g 1.8 od výbavy Sport, nižší motory a výbavy nevím) = světla se rozsvítí v tunelu nebo po setmění, takže jestli jsi to zkoušel za denního světla..

Ale nie. testoval som to za tmy i pocas zamraceneho dna s druhym chlapikom vpredu. Tie svetla naozaj nesvietia. Navyse auto pouizvam denne takmer 8 rokov, tak predpokladam, ze medzi volantom a sedadlom nie je chyba Mrk

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.2.2020 , 22:07   Citovat  

No a čo relé ?

0
PříspěvekZaslal: 24.2.2020 , 22:35   Citovat  

markos napsal:
No a čo relé ?

Zial nemam potrebnu dokumentaciu, v ktorej by bolo popisane, ktore rele prislucha prednym stretavackam. Ak by mi niekto dal nejaky tip, tak by som to rad skusil vymenit.

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2020 , 16:12   Citovat  

Skús pozrieť krabičku s poistkami a relé v motorom priestore, tam bývajú relé svetiel a na spodnej strany horného krytu by mala byť schéma čo je čo.

0
PříspěvekZaslal: 25.2.2020 , 20:55   Citovat  

markos napsal:
Skús pozrieť krabičku s poistkami a relé v motorom priestore, tam bývajú relé svetiel a na spodnej strany horného krytu by mala byť schéma čo je čo.

Spravil som foto aj vnutra tej pojistnej skrinky aj jej uzaveru. No neviem presne, ktore rele je k comu Smutný

BOX-inside_small.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
BOX-inside_small.jpg, 806.27 kB

BOX-outside_small.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
BOX-outside_small.jpg, 1.02 MB

Smradok je teď offline  Smradok
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 26.2.2020 , 13:44   Citovat  

Mám ten istý problém ale na FR-V a idem to riešit výmenou celej páčky/ elektriku mi prezrel autoelktrikar - poistky rele oka/ , ale moje auto ma 15 rokov a 250tis. km, a vraj sa to stavalo ze proste odide packa mi vravel kamarat v Honde, inak packu som mal už raz rozobranu a kontakty v nej som čistil ale vydržalo to len 4 mesiace Úsměv to len moja skusenost

0
PříspěvekZaslal: 28.2.2020 , 11:31   Citovat  

Smradok napsal:
Mám ten istý problém ale na FR-V a idem to riešit výmenou celej páčky/ elektriku mi prezrel autoelktrikar - poistky rele oka/ , ale moje auto ma 15 rokov a 250tis. km, a vraj sa to stavalo ze proste odide packa mi vravel kamarat v Honde, inak packu som mal už raz rozobranu a kontakty v nej som čistil ale vydržalo to len 4 mesiace Úsměv to len moja skusenost

Poslal som email do Hondy Kosice s poziadavkou, ci mi neposlu nejaku schemu alebo ci nevedia inak poradit. Slubili, ze poslu. Tak som zvedavy Úsměv

Obsah fóra Honda-club.cz   
Predne stretavacie svetla nefunguju (9g)
Fórum: Elektroinstalace
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina