Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 
Zaslat odpověď

Strana 109 z 109
varuj je teď offline  varuj
3 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 23.12.2019 , 22:38   Citovat  

Hellborn: Ako si sa k tomu dopracoval? Nechal si svietiť prednú čítaciu lampu a zamkol auto a keď si sa vrátil s aktualizáciou po odomknutí auta sa zase rozsvietila?
Takto to funguje? Aby som si to vedel nastaviť na svojom Mrk Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 23.12.2019 , 22:41  Naposledy upravil Hellborn dne 23.12.2019 , 22:57, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Spíš si tam hráli kluci a děda je nechal a nechali to zapnuté... Zaregistroval jsem to až teď, když byla tma...

Hned jsem to šel zkusit do krátkého a funguje to stejně. Honda prostě ušetřila na přepínači, je tam jen ON/OFF a můžeš si vybrat, jestli bude svítit levá, pravá nebo obě... Úsměv
   Návrat  
varuj je teď offline  varuj
3 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2019 , 22:57   Citovat  

Ok, takže deti našli HaHaaa Dík
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 24.12.2019 , 13:24   Citovat  

Aha, tak akorát je pak potřeba za jízdy zhasnout... Se stydím Se stydím Se stydím Se stydím
   Návrat  
Robik je teď offline  Robik
4 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 8:42   Citovat  

piskot napsal:
Téhle hlášce jsem dal, aby se objevila, šanci jen jednou.
V podstatě si hlídám půlroční intervaly výměny oleje (někdy před 10 tis. někdy kousek za), plus servisní prohlídky.
Zatím jen jedno překvapení, když měnili v 60 tis. komplet přední brzdy. Bylo to na doporučení servisu, že bych nemusel projít na STK.

Brzdy budou asi trochu slabší stránka auta, já byl na Jarově na prohlíce v cca 35.000 km a řekli mi že předky mají tak 20% životnosti, mám ted něco kolem 41 000 km najeto a budu dělat komplet předky Úsměv
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 8:59   Citovat  

Já dělal na C8g přední i zadní brzdy při 75tis. km. Na Jarově mě s nima strašili při nějakých 50tis... Velmi šťastný
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 9:21   Citovat  

Když jsem dával zimáky, tak na všech kolech byla tloušťka destiček cca 5mm, najeto 56tis. Kolik je minimum, víte někdo?
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 13:38   Citovat  

anunaki:
Když se dívám na sortiment brzdových segmentů, tak výrobci píšou tloušťku předních brzdových destiček (nových) od 16 do 17 mm, zadních většinou 15 mm. Teď nevím, ale myslím, že to bude tloušťka celé destičky, ne jen "brzdného materiálu", tj. obložení. 5mm je podle mě ještě v pohodě.
Desky nestojí balík, takže bych osobně nikdy "nešel" pod tloušťku obložení 3mm na přední a 2mm na zadní ose.
Ještě bych podotkl, že 99% současných aut má tzv. výstrahu opotřebení brzdového obložení (zpravidla na levé přední destičce). Systém je buď pouze akustický, nebo elektronický (výstražná hláška na palubní desce). Plíšek, zalitý v obložení, se vydře a tím nás to upozorní (kovovým zvukem, nebo hláškou) na nutnou výměnu destiček. Vzadu to nebývá, takže je nutná občasná kontrola.
Osobně jsem takhle moc destičky ještě nezužitkoval, držím se výše uvedených hodnot.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 16:41   Citovat  

Jopeeeno: Díky. Jsem zvědav kolik bude tloušťka až budu dávat letňáky. Kotouče jsem nemeřil, přišli mi v pohodě. Jenže asi není úplně optimální dát nové destičky a kotouče ponechat stavajici, ne?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 30.12.2019 , 17:10   Citovat  

anunaki:
Nemáš vůbec zač OK
Záleží, jak se k tomu člověk "staví". Většinou se to řeší tak, že se "sjedou" dvoje desky a jedny kotouče. Ideál je samozřejmě takový, že se kotouče před výměnou destiček nechají "stáhnout" (srovnat) na soustruhu, ale ne každý to umí dokonale. No, většinou je tam tolik zbylé "masy", že je z čeho "stahovat". Já to ale "prdím", jak jsem psal, tyhle komponenty nestojí tolik, abych nevyměnil najednou desky i s kotoučema.
Já mám na HR-V, po 40.000 km, téměř nepartnou hranku na předních kotoučích a 3/4 obložení. Na zadních kotoučích je hranka už docela citelná, tak 0.5 mm. Tlouštku obložení vzadu odhaduji na cca polovinu. Paradox, když na zadek by měla jít (většinou) cca třetina brzdné síly. Zřejmě to je tím, že se míň chladí (neventilované kotouče), nevím. Tady snad půjdou očividně na výměnu dřív brzdy na zadku, úplně poprvé, kdy jezdím v autech...
Tolerance tloušťky kotoučů vzadu je vesměs 2 mm, tj. nový má tloušku zpravidla 10 mm a na hodnotě 8 mm by mělo dojít k výměně. Stejně tak je to většinou i vpředu, např. u mě má 25 mm nový kotouč, 23 mm kotouč na výměnu. Tolik doporučení výrobce. Spousty lidí na to ale kašle a sjedou kotouče mnohem víc. Můj názor znáš... to mi hlava nebere
   Návrat  
blackmc je teď offline  blackmc
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 11:11   Citovat  

Robik napsal:
Ahoj, má někdo zkušenosti s tímto kódem údržby, co znamená? Úsměv

Na mne dnes vylítlo v 9g toureru tohle. Zkoušel jsem návod, ale jsem našel jen obecné kecy, místo vysvětlivek jednotlivých ikon.

Nemáte prosím někdo tucha ? Nejsou to náhodou ty přední destičky ?

CivicServis.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
CivicServis.jpg, 221.71 kB
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
hornet je teď offline  hornet
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 11:37   Citovat  

7 je výměna brzdové kapaliny.Je to v servisní knížce.
   Návrat  
blackmc je teď offline  blackmc
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 11:59   Citovat  

hornet napsal:
7 je výměna brzdové kapaliny.Je to v servisní knížce.

Aha tak ty čísla od ikon jsou ty čísla v servisce. Díky moc.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 13:45   Citovat  

anunaki: ještě k destičkám vs. kotouče - mě v Hondě řekli, že je kotouče zbytečné měnit, pokud jsou OK. Jestli je stahovali nebo ne už nevím, dělal jsem to na Accordu. Nicméně frekvence byla jak píše i Jopeeeno 1x kotouče, 2x desky. Na Accordech jsem to měl 50k destičky, 100k kotouče. Finančně to zas tak levné ovšem nebylo, na C9G netuším, kolik to stojí a jestli bych to udělal stejně jako na Accordu, každopádně celá sada na předek i zadek nebyla žádná láce ani když tam (opět na jejich doporučení) dali tuším kombinaci Textar a ATE. Rozdíl oproti origo jsem nepoznal, brzdilo i vydrželo to stejně. Cenově to bylo cca 20k origo vs. 10k to co jsem vzal. Jak jsem příznivcem originálních dílů, u brzd to tak "horké" nevidím. Na tarze jsem měl taky neorigo (brzdily daleko líp), na autě na okruhy dtto, takže jsem se neorigo nijak nebránil ani u Accorda a bylo to v poho.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2020 , 14:20   Citovat  

skyline:
Máš pravdu v tom, že pokud by měl řešit brzdy v autorizovaném servisu, úplně levné to asi nebude. Zatím nemám osobní zkušenost z nedávné minulosti (na autě mám na komponentech brzdové "masy" ještě spoustu, takže cenovou relaci výměny v Hondě asi ani s tímto autem nestihnu zjistit) Úsměv

Nicméně, pokud bych si na 9G měnil brzdy sám, myslím si, že to fakt takový výdaj není. Předně, vyčistím dosedací plochy a namažu vodítka určitě důsledněji, než v autorizovaném servise. Ke svému autu se člověk, alespoň podle mě, chová s větší péčí, navíc je na to více času. Můj osobní názor.

Ještě k cenám, posuď sám. Myslím, že jednou za 50.000 - 70.000 km žádná katastrofa. Po ne příliš dobrých zkušenostech s komponenty ATE (kvalita šla očividně dolů), mám dobré zkušenosti s výrobky Tebou zmiňované fy Textar:

Přední osa:
-kotouč 1.261 Kč (bez slevy 1.556 Kč) za kus (293 mm)
-desky 1.232 Kč (bez slevy 1.521 Kč) za sadu

Zadní osa:
-kotouč 1.026 Kč (bez slevy 1.267 Kč) za kus (276 mm)
-desky 903 Kč (bez slevy 1.115 Kč) za sadu.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 4.1.2020 , 23:01   Citovat  

Jopeeno: Právě tyhle Textary mám vyhlídnuté. V peme je mají ještě levnější. Jestli jsem teda dobře počítal, dostanu se včetně věrnostní slevy na 6807Kc.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.1.2020 , 8:43   Citovat  

Originál předek...

fr.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
fr.jpg, 7.12 kB
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 5.1.2020 , 9:09   Citovat  

Vycházel jsem z těchto cen:
tudy odkaz

Kotouče jsem počítal 2 na osu, destičky taky. Ale destičky budou vlastně v sadě po 4, tzn. komplet na osu. Takže to mám blbě a vychází to předek 3039Kc a zadek 2362Kc. Po započtení slevy to vychází celkem na 5130Kc.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2020 , 10:14   Citovat  

Ahojte. Nechce se mi procházet zdejších cca. 100 stránek diskuse, ale vím, že se tu objevil odkaz na pořízení "tabletu" místo originálního středového panelu v Eleganci výbavě. A matně si vybavuji, že i s kontaktem na firmu, která to za drobný peníz vymění. "Chytne" se někdo dá mi sem prosím odkazy? Díky.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2020 , 10:54   Citovat  

Piškot: Copak, máš v úmyslu upgradeovat? Taky jsou o tom asi deset minut uvažoval, ale pak jsem vyhodnotil klady a zápory toho řešení a nechal si tam starý dobrý tlačítkový panel. Velmi šťastný

Třeba tady se o tom něco píše.

edit: Tady taky: tudy odkaz
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2020 , 12:22   Citovat  

To anunaki: Upgradovat... Spíš o trochu zvednout komfort:-)
Našel jsem tohle tudy odkaz
Zbytek rodiny se vezl v autě s Android obrazovkou a zalíbilo se jim to. A není od věci se zbavit držáku na mobil, kabelu napájení k němu, na tabletu si pustit film, atp.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2020 , 14:23   Citovat  

Piškot: Nikde tam nevidím rámeček a kabeláž s redukcemi, jako třeba tady: tudy odkaz

Zvýšení komfortu neumím posoudit. Když jedu sám, užívám si zvuku motoru, rádio poslouchám vyjímečně. Když jede rodinka, posloucháme mp3, rádio vyjímečně. Filmy, fotky, internet, hry a podobný blbosti na středovém dotykáči? Nevím na co to tam mít? Jakože zastavím na parkovišti a pustím si film? Nebo budu surfovat? pořádnej výtlem

Přívod napájení je to nejmenší. Stačí kompaktní step down napajecí modul 12V/5V se dvěma USB výstupy na mobil a kameru. Kabel pro mobil vést skrytě pod palubovkou, to samý pro kameru. Každopádně já navigaci používám vyjímečně, když jedeme na dovolenou nebo někam, kde to neznáme. Kluk má tablet a já při jízdě řídím. HaHaaa

Ale jo, fandím ti, člověk musí jít s dobou. U příštího auta se téhle opičárně už asi nevyhnu. Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2020 , 20:09   Citovat  

To anunaki: Popravdě asi jediné smysluplné použití tabletu je ve funkci navigace. Všechno ostatní jsou zbytečnosti, resp. auto to umí i tak.
Za mě je výbava Elegance pro Tourera tak akorát vyvážená, i když si synátor "stěžuje", že mu chybí vyhřívání sedaček vzadu...Úsměv

Místo tabletu autu nejspíš nadělíme pípáky dopředu a kouli. Tu pro změnu dozadu Úsměv.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.1.2020 , 10:37   Citovat  

Piškot: Nemůžu posoudit jak by bylo vidět na navigaci na tom středovém panelu, ale přijde mi, že když mám mobil s navigací blíž k oknu v zorném poli (stojánek mám v pravé části před kapličkou), tak je to lepší řešení. Ovládání navigace bude každopádně komfortnější na tom dotykáči, to je bez debat. Nicméně mi to nepřišlo jako tak podstatná výhoda za tak nemalou (a možná i nejistou) investici. Samozřejmě stojánek s mobilem vypadá už dneska blbě, nemoderně, ale účel to splní a na těch našich pár jízd s navigací to stačí.

Upřímě, kdybych teď musel koupit CXG, tak si vezmu už s tím connectem, protože to vypadá prostě líp, dokonce poface má i klasický ovládání hlasitosti.

Pípáky dopředu? Od kolika cm už vydávají jenom spojitý tón? Já bych bral spíš kameru i dopředu, někdy když člověk potřebuje najet fakt blízko k překážce, tak přes tu kapotu to není úplně snadné odhadnout. Navíc nemám tak dobrý odhad, s tím trochu bojuju. Tourera bez zadní kamery si nedovedu představit. Jazze ano. Velmi šťastný

Jaké budeš brát tažné, odnímatelné? Jakýho výrobce? Taky nad ním totiž uvažuju.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.1.2020 , 21:34   Citovat  

Ono nejspíš na tu středovou obrazovku vidět je, viz. originální Honda Connect... Úsměv
Kamera dopředu? Tu i dnes má jen málo aut, a když, tak dohromady ve funkci celookolního zobrazování prostoru auta.

Tažné zařízení tu někdo dával tip na českého výrobce, který ho má na C9G i Tourera homologované a nestojí takovou raketu jako originál. Jsem víc rozhodnutý pro pevnou kouli, protože a) manipulace, b) "čistota" zadku, c) tak trochu navíc deformační prvek proti nárazu zezadu.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.1.2020 , 21:48   Citovat  

No na těch senzorech mě vadí, že mají určitou min. detekční vzdálenost a pak už jen piskají stejným tónem. Ale asi to bude lepší než nic.

Myslíš SVC Náchod? Ty mám kousek. Mně se líbí ten celopozink od slovenské Galie. Homologaci musí mít taky.
tudy odkaz
   Návrat  
bphot0 je teď offline  bphot0
PříspěvekZaslal: 10.1.2020 , 23:08   Citovat  

Hellborn napsal:
Kucí, pamatujete, jak jsme řešili osvětlení interiéru, kdy vepředu chybí přepínač on-door-off?
Už si nepamatuju závěr, ale myslím, že jsme se shodli, že přední vlastně není...

Jsem hodne pozadu v case... Nicmene pokud se dobre pamatuji, zaver je, ze prepinac uprostred strechy (stropu) a je on-door-off
   Návrat  
alireb je teď offline  alireb
PříspěvekZaslal: 23.1.2020 , 1:27   Citovat  

ups, asi jsem ulomil packu na zadni kamere a vypadava občas z mista. Kolik by stala nova? Nevite?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 9G Tourer
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 107, 108, 109 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina