Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 
Zaslat odpověď

Strana 21 z 21
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.12.2019 , 9:17   Citovat  

anunaki:
Tak se podrž, na Jazze jsem na HP "heater control panel" nenašel, on asi ve Fitu v US ani není, nebo blbě hledám, nicméně na HR-V stojí 429 USD Tak to koukám! K tomu kabeláž, čidlo a .... No, vraťme se na zem. Obyč "čudlíky stojí 129 USD, ale je k tomu zapotřebí ještě pár věcí kolem v součtu za 290 USD.

Včera mi vyskočil návrh na YT a zrovna test na Dynamic od Autográtis.sk. "Testér" z toho auta doslova učůrával a líbil se mi i konec. Pojď, půjdeme prohánět baworáky Úsměv

No jo, někdy se nám výrobce dedignovými faily netrefí do gusta, škoda. Co se týče odlesků, jsou tam, toho jsem si všiml taky, ale nejsem slepý, takže sluneční brýle a pohoda Jazz. Jj, koberec na palubku jsem viděl na alíku také, v Malaysii dobré Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 15.12.2019 , 17:25   Citovat  

Jopeeeno napsal:

Včera mi vyskočil návrh na YT a zrovna test na Dynamic od Autográtis.sk. "Testér" z toho auta doslova učůrával a líbil se mi i konec. Pojď, půjdeme prohánět baworáky Úsměv

skvělý test je to dobrý
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
PříspěvekZaslal: 15.12.2019 , 20:04   Citovat  

Jj, poslední old school od Hondy. Mít na rozhazování, neváhám ani cvilku, upřímně. Ale tak musím uvažovat "pragmaticky".
   Návrat  
anunaki je teď offline  anunaki
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 12:55   Citovat  

Tohle video jsem viděl před drahnou řadou měsíců. Jako dynamika (hodně dělá to krátké zpřevodování) tam je, ale ten řev od motoru na dálnici je (pro mě) neakceptovatelný. A to jede tachometrových 130. Jako na blbnutí na okreskách nebo závodění s rezavými bavory asi jooo, ale...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 13:17   Citovat  

Proto píšu, mít na rozhazování... Dynamic by se dal provozovat jako univerzál, ale s výhradami, to bez debat. Ideální druhé, nebo víkendové auto, když na to máš. K moři jedině po okreskách.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 13:43   Citovat  

Hmm, to by mě zajímalo, kolik se tady prodalo Jazzů 1.5iVTEC 6MT. Myslím, že na ježdění kolem komína je Jazz 1.3 iVTEC ideální, žere ještě míň než 1.5 a dynamiku má do města dostatečnou. Mimo město se karta obrací. Ale zase ty dálnice... Civic 1.8 ve 130km/h teda slyšet je, ale to u toho Jazzu mi přišlo nějak moc. Jako kdybych měl u Civicu o kvalt míň. Zajímalo by mě přímé porovnání hluku 1.3iVTEC a 1.5iVTEC ve 130 km/h. Co jsem četl recenze, Jazz Dynamic v automatu je tišší, tzn. na rodinné cestování asi příjemnější a dynamika ve sport módu taky s autem celkem zahýbe. Pro vybouřené tatíky bez závodních ambic mi ten automat přijde jako lepší volba.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 14:35   Citovat  

anunaki:
Ty prodeje nerozklíčujeme, nerozlišují to.
No jo, variátor. Padne s otáčkama na nutné minimum, pokud od něj nic nechceš. Na druhou stranu, když musíš předjíždět, nebo jedeš do táhlého kopce, tak to musí trhat uši.
Tady by to fakt chtělo dodatečné odhlučnění jako sůl, ještě víc, než u HR-V. Mě mrzí, že jsem to neměřil "před a po", mít reálná data. Tak jen vím, že to funguje. De facto se dá s HR-V teď jet 140 km/h, aniž bys musel zvyšovat hlas (a za "pár" korun).
Škoda, že tu nikdo z okolí tohle auto nemá. Zadarmo bych to vytlumil (samozřejmě jen práce) a byl zvědavý, jak moc to pomůže.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 14:44   Citovat  

Jopeeeno: Údajně u Dynamicu se CVT chová trochu líp než u 1.3, ale na CVT v Civicu to nemá. Chybí tam asi ten króóťák.

Hele Libore, jestli chceš, přijedu a změříme Tourera před odhlučněním. Ty to odhlučníš, večer pokecáme a zlejem se jak carský bubeníci. Velmi šťastný No a druhý den ráno si změříme alkohol v krvi a hluk v kabině po odhlučnění. pořádnej výtlem
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 15:27   Citovat  

anunaki:
Tak nějak. 19 Nm., tolik je rozdíl mezi L15B4 (HR-V, Jazz Dynamic) a R18Z4 (Civic 9G), což je docela dost. A ta 1.3 se 124 Nm se musí oproti 1.5 se 155Nm mimo město docela natrápit Ble Ne, pokud bych chtěl cíleně a nutně Jazze 3G, beru Dynamic (a tlumím) Velmi šťastný

No, musím uznat, že ideu máš dobrou. Jen to protáhni na dva dny, protože tohle nejde stíhat za jeden den Velmi šťastný A dva dny chlastat, no to bychom vyjeli někdy třetí den po 20.00 hod. pořádnej výtlem
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 15:45   Citovat  

Jako uznávám, kdyby byl Dynamic 6MT v metle hlouběji pod 400t, tak bych se na to koukal asi jinak. No a 2mm bitumenu a 15mm tlumícího matroše na motorové příčce + něco pod okno + kapota, to by už muselo být teda znát. Kurňa, stejně nechápu, proč to tam nenalepí už při výrobě. Dát 7kg tlumení na motorovou příčku, to by s váhou auta neudělalo nic a muselo by to být akusticky sakra znát. Takhle je to samozřejmě kompromis, protože toho místa tam na instalaci moc není, ne? Nebo v HRV je mezi příčkou a motorem dost místa a máš to nalepený po celé ploše příčky?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 16.12.2019 , 16:54   Citovat  

Když to vezmeš komplet, tedy krom toho zmiňovaného, i dveře a podlahu, jsi stále pod 30 kg, a to si myslím, že za akustickou pohodu, stojí. Máš pravdu, mezi motorem a příčkou je u Dynamicu pramálo místa. To HR-V tam má zase místa nazbyt Úsměv
Já tlumil motorovou příčku (ze strany od motoru), komplet po celé délce i šířce, tedy od podběhu k podběhu a od torpéda až po "ohyb" podlahy (zamaskoval jsem to "nehořlavým" kobercem, ať to je pěkné). To torpéda pod čelním sklem jsem dal dvě vrstvy tlumení. Zevnitř jsem příčku tlumil taky, všude tam, kde jsem se dostal. Podlahu zevnitř jsem tlumil jen po konec předních sedaček. A samozřejmě podběhy vpředu a kapotu - dvě vrstvy. Dveře, to už byl bonus, nic složitého. Když to všechno odstrojíš, uděláš a nastrojíš, víkend je pryč.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 20.12.2019 , 12:06   Citovat  

Mrknul jsem na stránky Hondy a současný Jazz MY20 už je v ceníku jen s 1,3. Dynamic zmizel... Tak to valím bulvy
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2019 , 12:11   Citovat  

Ano, doprodají sklad a už (nikdy) v EU nebude. Smutné, ani ne dva roky po uvedení na evropský trh a jde z kola ven Bueee
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2019 , 12:53   Citovat  

Jojo, ani se tady neohřál. Smutný je, že jsem na silnicích nikdy žádného nepotkal.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 20.12.2019 , 13:25   Citovat  

Asi tak nějak. Na druhou stranu jsem byl v pondělí na pochůzkách po našem krajském městě a viděl 2 ks standardního Jazze (bílý a sv. modrý metalický). Dynamic jsem viděl za celou jeho krátkou kariéru jen jedinkrát. Přitom si říkám, kam ta auta zmizela. Sleduji nabídky vozidel "našeho" dealera a ten tam měl těch aut mnohem víc, než jen pár kusů. Asi jezdí někde v tramtárii.
   Návrat  
devil4 je teď offline  devil4
PříspěvekZaslal: 21.12.2019 , 0:09   Citovat  

2bep napsal:
Mrknul jsem na stránky Hondy a současný Jazz MY20 už je v ceníku jen s 1,3. Dynamic zmizel... Tak to valím bulvy

U nás už nie je cca 2 mesiace v ponuke ... Možno mali nakoniec dobre nastavenú tú cenu a ani nechceli predať ceľa kusov Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Honda Jazz
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina