Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Další 
Zaslat odpověď

Strana 141 z 145
pitbuell je teď offline  pitbuell
PříspěvekZaslal: 5.11.2019 , 21:05   Citovat  

V 5tkm jsem dal origo Honda 2.0 (4L +filtr 2300 kč ) po čtení jaky jsem to vzdal názory se ruzní
Do garančky v Dubnu ješťě budu studovat. V H Ov tam davaji nějaký americky ,ale nekompromisně mi říkal 0w20( vubec semiten olej nelíbí) jinak pan na servisu je fajn.Olej H 2,0 se leje i do CTR. Jajezdim dost cajtky a budu měnit co pul roku..Proplach jsem nedělal Jinak tankuji 100 nebo leji vif
Ow20 není vydět na měrce Smutný za týden už jsem to změřil pořádnej výtlem
Jinak další na cestách super.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 6.11.2019 , 8:44   Citovat  

MyGrain napsal:
Tak se taktéž připojím do klubu Je to tam. VTEC

Jinak co tam nakonec dáváte za olej? Sice ho mám zatím 3 týdny ale už tam něco málo pod 2k km mám a při 3k bych rád vyměnil olej s filtrem..

Sice jsem toto vlákno zdatně přelouskal celé před koupí, ale popravdě se mi to přes ten spam o prodejích moc hledat nechce Velmi šťastný Předem díky

No jestli máš filtr pevných částic, tak toho moc na výběr asi nebude...

Nejlíp poradí Jopeeeno. Ten mívá nastudované i technické listy k olejům. OK
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 18:22   Citovat  

Asi by to chtělo malý update, co se motorových olejů týče. Přeci jen, doba ekologická opět posunula moderní motory směrem k dalšímu "kur.ítku", zvaném GPF, takže pro motory MY 2019 a 2020 už neplatí původní tipy, jakým olejem nahradit tovární náplň.

Takže, pokud je ve výfukovém traktu umístěn GPF (gasoline "filtr pevných částic"), je zde několik možností. První. Nechat servis, ať nalévají olej SAE 0W20, nebo Honda 1.0, 2.0, či Honda green. Vím, že v Ostravě jsou nekompromisní a striktně dodržují oleje SAE 0W20. Tedy alespoň dodržovali před dvěmi léty, když jsem tam byl naposledy (ne na servis, ale pro nový clip do podběhu). Připadá mi, že tam nečetli servisní doporučení výrobce a netuší, že existují i alternativy olejů. Budiž, drží se první položky v manuálu, je to jejich volba. "Rozeberu" níže.

Druhá možnost, je držet se alternativy, uvedené v příručce, tedy použít olej ACEA C2, C3. POZOR, TADY UŽ NEPLATÍ, ŽE LZE DO CIVICU 10G S BENZÍNOVÝM MOTOREM POUŽÍT ALTERNATIVNĚ "PLNOTUČNÉ" OLEJE ACEA A3! Právě proto, že je ve výfukovém potrubí zakomponován GPF. Je to obdobné, jak s dieselovými motory, které jsou na výfuku vybaveny DPF. Kdo nehlídal specifikaci správného oleje a použil olej s nesníženým množstvím popelovin (jiný, než ACEA Cx), poslal DPF velmi brzy do háje černého. Takže, pokud je za motorem DPF, nebo GPF, vždy ACEA Cx.

Rozdíl mezi oleji ACEA C2/C3 (C1 je už zrušena) spočívá mj. v HTHS viskozitě, kde oleje ACEA C3 ji mají vyšší, než 3.5 mPa. No a tady se opět vrátím k tomu, proč je HTHS viskozita tolik důležitý, a přesto opomíjený údaj. Oleje s HTHS viskozitou nad 3.5 mPa, snášejí mnohem lépe vyšší zatížení, než oleje, kde se HTHS viskozita pohybuje někde kolem 2.9 atp. Jen doplním, že z tohoto důvodu tribologové zastávají názor, že pro motor bez GPF (kde to výrobce motoru pololuje), je vždy lepší (vhodnější) olej s nesníženou viskozitou (ACEA A3), než olej se sníženou HTHS viskozitou (ACE A5). Tohle jsem tu "razil" ještě v době, kdy Civic neměl GPF. Takže, to jen pro doplnění, ať dodržíme analogii. Vyhl bych se tedy oleji ACEA C2 a použil olej ACEA C3. Snad jsem to neodůvodnil "kostrbatě" a alespoň trochu srozumitelně.

Co se týče SAE, čili hovorově řečeno teplotnímu rozsahu oleje, tady platí to samé, co jsem psal už několikrát. Rozdíly zde nejsou logicky tak výrazné (SAE 0W30, 5W30), jak u olejů SAE 0W40, 5W40. Ty posledně jmenované do nových, přeplňovaných Hond nesmí a rovněž také nejsou uvedeny jako vhodné alternativy. Nikdo mi však nedokázal vysvětlit proč. Jestli bude auto jezdit v zimě někde na horách, kde jsou tuhé mrazy, nebo se spousty studených startů, použil bych olej SAE 0W30, pokud standardní provoz, použil bych olej SAE 5W30. Jak jsem psal, rozdíly mezi těmito oleji nejsou ale až tak dramatické. Blíže bych to zde nepitval, je to docela dlouhé povídáni.

Pokud bych vybíral olej do současné Hondy, opět bych zvolil značku Ravenol, Millers oils, nebo Motul. Dobrý obchod má na svých stránkách Hellbournem zmiňované technické listy, kde člověk může porovnat hodnoty HTHS, alk. rezervy, hustot a dalších viskozit.

Budeš měnit olej 2x ročně. Taky to tak řeším. Jednak olej nezdegraduje, má stále mj. mazací i čistící schopnosti a snižuje se tak i reálná možnost tvorby úsad. Je to také (logicky) lepší pro jev, který je u "přímovstřiků" docela běžný, tedy ředění oleje benzínem při převaze krátkých tras.

Co si z toho příspěvku vezmeš, je samozřejmě na Tobě. Netvrdím, že jsem odborník a mám ve všem pravdu, nicméně co se olejů týče, snažím se dohledat relevantní data, podpořená i o poznatky odborníků z oboru (tribologů). Ekolog, tedy rádoby ekolog, Ti bude vždy doporučovat olej SAE 0W20. Je řídký téměř jako voda, má tenký film, takže má minimální "odpory", hovorově řečeno. Ovšem, na druhou stranu to má svá negativa, která jsem tu už popisoval nesčetněkrát.

Koukni např. na stránky Ravenolu, tam bych si vybral třeba já

tudy odkaz
tudy odkaz

Máš do dubna čas. Vhodných produktů je docela dost. Výše uvedené řadky by Tě ale měly nasměrovat. Už to, že nebudeš mít olej v motoru 20.000 km, mu hodně prodlouží "život".
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 18:28   Citovat  

Trochu ještě odbočím, ale ne od tématu vlákna. Dnes odpoledne jsem checknul kanál Redline, kde je test nového Civicu Si

tudy odkaz

Škoda jen, že tohle auto tady nepotkáme. Docela rád bych se v tom svezl. Data nevypadají špatně, zvuk také ne a z těch sedaček jsem fakt "hotový" Velmi šťastný
   Návrat  
lukasko je teď offline  lukasko
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 18:53   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Trochu ještě odbočím, ale ne od tématu vlákna. Dnes odpoledne jsem checknul kanál Redline, kde je test nového Civicu Si

tudy odkaz

Škoda jen, že tohle auto tady nepotkáme. Docela rád bych se v tom svezl. Data nevypadají špatně, zvuk také ne a z těch sedaček jsem fakt "hotový" Velmi šťastný

coupe by v eu asi kupilo naozaj malo ludi.. podla mna ani hatch nemusel byt ... keby sedan spravili ako liftback .. tak cela eu by kupila civic liftback .. sedacky mali byt aj v eu take.. aspon pre sport a sport+ .. skoda Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:01  Naposledy upravil pitbuell dne 7.11.2019 , 20:21, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Jopeeno Díki moc super. Akorát nevim co nato servis a zaruka uvidíme víme jak to je mnohdy s reklamačkama/ seat/ ,ale dnes jetam tolik věci v autě......
Neska je tolik oleju a všeho na výběr Tak to valím bulvy

Ja byh bral cupe kouř sedan je moc dedkovský. Do třidveřove ibizy se vejde vše
i kočárek a věci na dva tydny Velmi šťastný Civik je oproti ibizce Transit Úsměv
Sedacky jsou asi nejvetši minus auta zlaty wag a sport seats
NE evropa by koupila corollu liftback většina lidí v mém okoli neví a tvrdi civic take malé. Ani dotykač tam nemáš a blbě se ztoho vystupuje. Proč nemáš octavku s tdy pořádnej výtlem Bo neprojede kruhač vkilu VTEC
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:16   Citovat  

pitbuell:
Chápu, však proto jsem psal, že přístup Hondy Ostrava znám. Jezdím jinde a tam preferují olej SAE 5W30. Pak si vyber Velmi šťastný

Příručka nabízí popisované možnosti, pro úplnost
EVROPSKÉ MODELY:

- Motorový olej Honda 1.0
- Olej Honda Green
- Motorový olej Honda 2.0
- Originální motorový olej Honda SAE 0W-20
- ACEA C2/C3 SAE 0W-30, 5W-30

Vím, že tohle auto by tady díru do světa neudělalo, na druhou stranu, kdyby se tu objevilo pár kusů, bylo by to nevšední, zajímavé zpestření. A budu se opakovat, ta sedadla chci, ale cena, včetně konzolí, je děsivá Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:23   Citovat  

Japeeeno kamtedy jezdíš?
Kolik stoji ty sedačky za 30 maš recaro.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:28   Citovat  

ad sedačky) Nejjednodušší bude hodit sesle z CTR Je to tam.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:33   Citovat  

Do Frýdku, jezdím tam od r. 1997.

Nesčítal jsem to, ale v konečném důsledku to bude raketa

tudy odkaz

2bep:
Souhlas pane, ale to už je extrém (i cenový) Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:36   Citovat  

To je nápad OK
a body kit a topak pojede i ten múj litránek.
Ne važňe ty sedačky fakt wc ato jsem velký nějaké vižle tam musi být jak vejce na teflonu.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:40   Citovat  

Ja ho vzal v ov bo ceny byly stejné za základ a fm je dál ,ale popřemyšlím kde servisovat. Jestli daji 0 w30 a razítko
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 7.11.2019 , 20:53   Citovat  

Tažné zařizení
Má někdo hák Tak to koukám! a jaký pevný sklopný origo?
   Návrat  
wartas je teď offline  wartas
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 0:14   Citovat  

Ja jsem prvni vymenu delal na Jarove, 0w30 udajne od shellu, dalsi dve vymeny Pribram 0w20 Honda 2.0.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 8:01   Citovat  

Jopeeeno: a specifikace těch hondích olejů znáš? Protože pokud něco z toho je ACEA C3, tak by to šlo, ne? Pokud to ale nelze zjistit, tak by naopak dávalo smysl se jim zcela vyhnout a rovnou od první výměny lít něco, kde je specifikace známá.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 8:36   Citovat  

skyline:
Ne, neznám. Pixle jsou prosté jakékoliv specifikace (měl jsem je v ruce). Internet neví nic a prodejce rovněž. Z logiky věci by i hondí oleje měly být obdobou ACEA C3 (nízkopopelnatý), ale ta (ACEA), jako taková, je evropská (amíci a země kolem mají API). No, takže něco z toho vyčíst je nadlidský úkon.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 10:08   Citovat  

Jopeeeno: no jo, jenže při použití aftermarket oleje nastává v motoru doom:
tudy odkaz

Stejně to risknu. Úsměv
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 10:26   Citovat  

skyline:
No, tady se mi (opakovaně) potvrzuje, že amíci jsou s oleji v mnohém za Evropou. Už jen doporučení olejů ACEA A1/B1, no potěš. Na mě to působí jako PR, ale třeba se pletu.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 15:50   Citovat  

Kdybych ho neviděl na vlastní oči, nikdy bych neřekl, že i takhle fajn může CXG vypadat. Asi proto, že je to sedan...Úsměv

IMG_20191105_065914.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20191105_065914.jpg, 309.23 kB
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 16:06   Citovat  

Jopeeeno: no, to je stránka irské Hondy Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 16:32   Citovat  

Piskot asi služebák ...... .
K dokonalosti tomu chybí difuzor a mini kridlo... Tenhle typ kol je fajn ,ale na
X pusobí težce.
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.11.2019 , 17:21   Citovat  

pitbuell napsal:
Piskot asi služebák ...... .
K dokonalosti tomu chybí difuzor a mini kridlo... Tenhle typ kol je fajn ,ale na
X pusobí težce.

Tak velkému autu, jaké z Civica udělali, takováhle kola subjektivně sluší.
Jo, a difuzor nemá...Úsměv

Tak trochu offtopic
Pro srovnání, na tom Streamu to zase vypadá, že tam žádná kola nejsou...Úsměv

IMG_20191105_065854.jpg

IMG_20191105_065854.jpg, 244.85 kB

IMG_20191101_131601.jpg

IMG_20191101_131601.jpg, 472.11 kB
   Návrat  
barakus je teď offline  barakus
PříspěvekZaslal: 9.11.2019 , 21:55   Citovat  

Ahoj, měl bych dotaz k výměně oleje. Kdy je dobré (po jakém nájezdu) udělat první výměnu oleje a filtru? Díky
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.11.2019 , 22:14  Naposledy upravil pitbuell dne 9.11.2019 , 22:29, celkově upraveno 3 krát. Citovat  

3-5 tkm HC mění i olej v prevodovce pak co 10-15 pokut jezdíš jen ,,město,, tak co 7tkm..... Nebo co rok. Ovšem někdo tvrdí že i 30 tkm je vpohode v hitlerwagenu - svět notoru pořádnej výtlem ale Vaculík se daaaa
Jinak Honda má slušný algoritmus a rozumné servisní intervaly já jezdím kratší trasy a přes 10 by mě nepustila... Ale měním co pět.,... A tankovat co.nejmin biosracek.+ Vif
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.11.2019 , 22:22   Citovat  

Piskot
No nemá když to mæ et 50 Smutný
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 9.11.2019 , 23:39   Citovat  

barakus napsal:
Ahoj, měl bych dotaz k výměně oleje. Kdy je dobré (po jakém nájezdu) udělat první výměnu oleje a filtru? Díky

První výměnu do 5.000 km, nejlépe kolem 3.000 a pak max. 10.000 km nebo 1 rok, záleží, co a jak jezdíš. Tento interval jsem dělal i na dieselovém Accordu 7G a pohoda.
   Návrat  
Despre je teď offline  Despre
PříspěvekZaslal: 10.11.2019 , 10:10   Citovat  

Ahojte, a ked sme u toho oleja aky benzin tankujete do auta s motorom 1.0 ? Predpisany 95 oktanovy alebo pravidelne 100 oktanovy alebo len prilezitostne. V Honde som sa pytal a bolo mi povedane ze 95-ka ako je doporucena v servisnej knizke.
Ja obcas tankujem 100 na OMW, tak teda neviem.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.11.2019 , 12:26   Citovat  

Vesměs 100 ,když 95 tak + , a ktomu Aditivum Vif.
Jezdím už málo Smutný tak cenu 100 neřeším.
   Návrat  
wartas je teď offline  wartas
PříspěvekZaslal: 10.11.2019 , 14:06   Citovat  

Myslim, ze 95 neni predepsany, ale je to napsano jako ze se ma tankovat minimalne 95. takze by vyssim oktanovym cislem nemel clovek nic pokazit naopak.
   Návrat  
barakus je teď offline  barakus
PříspěvekZaslal: 10.11.2019 , 17:15   Citovat  

Despre napsal:
Ahojte, a ked sme u toho oleja aky benzin tankujete do auta s motorom 1.0 ? Predpisany 95 oktanovy alebo pravidelne 100 oktanovy alebo len prilezitostne. V Honde som sa pytal a bolo mi povedane ze 95-ka ako je doporucena v servisnej knizke.
Ja obcas tankujem 100 na OMW, tak teda neviem.

Ahoj, mám stejnou motorizaci. Tankuji Vervu 100 nebo obdobu na Shell. Zkusil jsem i 95, ale připadalo mi to o něco línější (možná to byl jen subjektivní pocit).
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina