Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 7g za studena nestartuje
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Mario37 je teď offline  Mario37
0
PříspěvekZaslal: 21.10.2019 , 7:07   Citovat  

Zdravím.
Dotazy do diskusních fór píšu jako jednu z posledních možností, ale už si fakt nevím rady. Můj Civic 7g 1.6 VTEC, r.v. 2001, motor D16V1 za studena točí, ale nechytne. Občas při startování škytne, občas se na moment zastaví (cca 1 sek.), jakoby hodil jiskru proti pohybu pístu, ale naskočit nechce. Občas to trvá jen několik sekund, jindy na start nestačí ani kapacita baterie. Pokud už chytne, jede úplně normálně, po vypnutí naskočí okamžitě i po 2 hodinách stání. Vyměnil jsem snímač otáček motoru, snímač polohy vačky, čidlo teploty vody, svíčky, rozvody, půjčil jsem si i zapalovací moduly, ale výsledek žádný. Pokud už se někdo s něčím takovým setkal, budu vděčný za jakékoliv rady.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
popokatepeteu je teď offline  popokatepeteu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.10.2019 , 13:16   Citovat  

Mario37 napsal:
Zdravím.
Dotazy do diskusních fór píšu jako jednu z posledních možností, ale už si fakt nevím rady. Můj Civic 7g 1.6 VTEC, r.v. 2001, motor D16V1 za studena točí, ale nechytne. Občas při startování škytne, občas se na moment zastaví (cca 1 sek.), jakoby hodil jiskru proti pohybu pístu, ale naskočit nechce. Občas to trvá jen několik sekund, jindy na start nestačí ani kapacita baterie. Pokud už chytne, jede úplně normálně, po vypnutí naskočí okamžitě i po 2 hodinách stání. Vyměnil jsem snímač otáček motoru, snímač polohy vačky, čidlo teploty vody, svíčky, rozvody, půjčil jsem si i zapalovací moduly, ale výsledek žádný. Pokud už se někdo s něčím takovým setkal, budu vděčný za jakékoliv rady.

Není tam náhodou špatné palivové nebo main relátko nebo jak se tomu říká jako to je na starších hondách? Přesně to tomu odpovídá. Bývá to u pojistkovky u řidiče vlevo u noh na sloupku

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.10.2019 , 13:58   Citovat  

popokatepeteu napsal:
Není tam náhodou špatné palivové nebo main relátko nebo jak se tomu říká jako to je na starších hondách? Přesně to tomu odpovídá. Bývá to u pojistkovky u řidiče vlevo u noh na sloupku

je to dobrý

0
PříspěvekZaslal: 1.11.2019 , 8:12   Citovat  

Main relátko jsem našel a vyměnil (oproti C6g je za výklopným kastlíkem u spolujezdce, rozděleno na 2 samostatná relé), ale problém nezmizel. Pro jistotu jsem ještě zkontroloval všechna ukostření která jsem objevil, použil jinou baterku, ale beze změny. Vypadá to, jakoby se při startu řídicí jednotka neustále restartovala. Když třeba displej přepnu na zobrazení teploty, během startování se změní na výchozí údaj ujetých Km, což normálně nedělá. Už fakt nevím, na co se zaměřit.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.11.2019 , 8:59   Citovat  

Palivo to tedy tlačí? Vstřiky jsou? Jiskru to hází? Když nechytá, tak minimálně jedna z těch věcí nefunguje.

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 1.11.2019 , 10:01   Citovat  

Jak píšeš, že se během točení i zastaví, tak není KO starter? Může sice točit, ale může mít moc velký odběr proudu, tím pádem klesne napětí pod 10V a v tom okamžiku už odepíná ECU. Zkoušel jsi připojít externí baterii přes startovací kabely?

0
PříspěvekZaslal: 1.11.2019 , 10:10   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Jak píšeš, že se během točení i zastaví, tak není KO starter? Může sice točit, ale může mít moc velký odběr proudu, tím pádem klesne napětí pod 10V a v tom okamžiku už odepíná ECU. Zkoušel jsi připojít externí baterii přes startovací kabely?

Externí baterií jsem zkoušel. Při startu jsem měl na baterií připojený multimetr a chvilkově napětí skočilo i na 8V. To znamená, že by startér mohl mít mezizávitový zkrat? No asi budu muset navštívit vrakoviště. Každopádně díky za radu.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.11.2019 , 11:08   Citovat  

Multimetr je naprd, na tohle musíš koukat osciloskopem...

Roztlačit by to mělo jít i bez startéru, ne? Co ho odpojit a zkusit roztlačit?

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 7g za studena nestartuje
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina