Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
A7G K20A6
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
villik je teď offline  villik
1 háčko
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 11.9.2017 , 12:23  Naposledy upravil villik dne 30.6.2019 , 0:51, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Zdravím..

mám takový relativně nepříjemný a ani nejednoznačný problém(y). U accu 7g, 2.0 socka mi za
a) připadá volnoběh za tepla velmi nízký cca 580-600 ot podle OBD.. - rozebran a vyčištěn IACV - 750rpm
b) při 1000ot se neskutečně rozklepe - ne že bych jezdil na 1000ot, ale při studenym startu se na těch 1000ot časem dostane
c) zapnu klimu - klepe se jak při 1000ot

-Vibruje furt, ale daleko míň (souvisí s dalším bodem)

d) co býval ivtec akčnější při 1800-2500ot, tak už není - už se o nějakym krouticim momentu neda mluvit - je to liny prostě.. od 3000 už jede tak nějak +- stejně jak předtim
e) cukání při přidání plynu - takové dost nepřirozené, jak kdybych dal plnej a hned ho pustil .. nevim jak lip to popsat
f) při cca 2000-2500ot dělá takový zvláštní pohyb - jak kdybych furt přidával a ubíral plyn

-no tohle celý je docela sranda. Po hromadě experimentů, měření, sběru dat, jsem objednal novou (orig jetou) sadu zapalovacích cívek (2 se ohmicky lišily od těch dalších dvou). A vono světě div se, trefa Velmi šťastný už se s tím dá zase normálně žít.
Takže ve výsledku - několikrát měněny filtry a svíčky, několik procedur čištění klapky + výměna klapky (rovnou klapku s tempomatem), několik nastavení volnoběhu na různé prodejce paliv a jejich různých produktů, výměna lambdy, vysypanyho koncovyho výfuku, výměna MAP a IAT, seřízení TPS na 0,48V a nakonec - 4ks nových cívek.

g) při studeném motoru to vydává zvuk, jak kdybych neměl seřízené ventily (předpokladam, že to je normalni, ale nikdy jsem si toho nevšiml)

Skrytý: 

MIL nesvítí, chyba žádná; svíčky měněné před 20k km, ventily seřízené před 10k km, klapka a iacv čištěné cca před 10k km, filtry před cca 3k km.
co mi příjde dost zvláštní, tak vstřiky jsou dost hlučné, prý na K motorech bývají; napětí klapky při zavřené 0,5V (když zapnu parkovačky/světla, tak VZROSTE na 0,53 +-), při otevřené 4,5V, olej měněný pravidelně, byť nyní je před výměnou (že by se starším olejem měl problém VTC a VTEC?), benzin verva; PCV funkční a vyčištěný, IAC vyčištěné, MAP zkontrolované.. do rozebírání VTC solenoidů a ventilů jsem se nepouště a ani nemám kde...
i reset a nastavení volnoběhu proběhlo (readiness kody byly smazany - nyní jsou COMPLETE).

Teď se spíš už ubírám myšlenkama měření komprese a motoru v PÁ..

nebo jestli jsou zapalovací cívky dodělané nebo ECU.. fakt už nevím
kdyby měl někdo nějakou radu, poznamku, teď už prakticky cokoliv, tak, prosím,... jsem z toho nešťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.9.2017 , 14:39   Citovat  

kolik mas najeto ? co spotreba oleje ? divim se ,zes tlaky nemeril jako prvni ,kdyz ti klesl vykon , pak zkontrolovat vacky , VTC, civky ... osobne bych ten motor uz nekrisil jestli bude KO a dal tam K20A2 Velmi šťastný

jinak jezdeni na nizky otacky nedela dobre nicemu bez reflashe motoru bych pod 2500ot ani nesel, ja na K24 nejezdil pod 3500ot pred reflashem .. s tou klimou to je vicemene normalni jev aspon na volnobehu ,ikdyz nevim jaky je to tvoje klepani treseni motoru ,ted dokonce po vymene kompresoru znatelne citim zapnuti skubnutim .. na LPG jsem jsi nechal kdysi seridit ECU tak ,ze se drzi i po zatizeni klimou a servem porad tesne pod 1000ot ,ale ted to po ruznych upravach a opravách zase padlo na tech cca 650-750ot dle oka a taky se malinko trese kdyz zapnu klimu ..
vstriky jsou hlucne a taky vacky oproti SOHC motorum ...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 11.9.2017 , 14:46   Citovat  

najete 180k km, spotřeba oleje.. no, v mezich, mezi vyměnama nedolivam a jezdim relativně kratky trasy (do 15km).
Komprese jsem neměřil, protože nemam inštrumenty, čekam, až bude mit kamoš čas.

právě že se s tím dalo úplně v poho jezdit od 2tisíc.. teď nic Úsměv
asi chapu, proč je tam ten dekl s DOHC i-vtec, aby odhlučnil vstřiky Velmi šťastný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.9.2017 , 15:50   Citovat  

villik napsal:
najete 180k km, spotřeba oleje.. no, v mezich, mezi vyměnama nedolivam a jezdim relativně kratky trasy (do 15km).
Komprese jsem neměřil, protože nemam inštrumenty, čekam, až bude mit kamoš čas.

právě že se s tím dalo úplně v poho jezdit od 2tisíc.. teď nic Úsměv
asi chapu, proč je tam ten dekl s DOHC i-vtec, aby odhlučnil vstřiky Velmi šťastný

spis ty dve vacky a vtekovy tintitka Velmi šťastný ,no jestli nemas vysokou spotredu oleje tak potom jo ,tam bude problem nekde jinde jak jsem psal ,jeste mne napadla lambda sonda ..,nebo srolovanej pletenec vyfuku uvnitr ..poprípade tesneni vyfuku ,svodu ,sani atd .. jestli neco nekde neuchazi ..

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 16.9.2017 , 11:23   Citovat  

Tak jsem vyměnil (zas) svíčky a nic Velmi šťastný
Mám objednaný MAP senzor, ještě chci TPS..
Ale už mě nenapadá, co s tím dělat.. řekl bych, že mi v Hondě asi moc nepomůžou, co jsem tak četl Velmi šťastný

mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.9.2017 , 18:05   Citovat  

No uz jsem neco podobneho "zazil".Byla KO prvni lambda.Po resetu ECU to pry jelo normalne a po par startech(dnech) to udelalo zase.Zadna chyba,nikde nic.Pry to prestalo tahat a muselo se to vic tocit a i tak to pry nebylo ono.Po resetu ECU to zase jelo lip.Mel tam Denso DOX to cislo si nepamatuju(mam tucha,ze ji mam i na sve k24-menil to predchozi majitel),ale vypadala moc nove na 200tis.km.Nechal ji vymenit za origo Honda a pry to prestalo.Bylo to taky 2.0 sedan

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 19.9.2017 , 9:49   Citovat  

Dobrý poznatek, děkuju. Taky jsem to nejdřív hádal na první lambdu, akorát teda podle grafů neukazovala nějaký "typický" šílenosti, jak dělaj natento lambdy. Kolik koštovala orig lambda?
Teď jsem ve fázi, kdy je to +- ok, resp stav před těmi problémy - vyměneny svíčky (kde asi byl problem, páč byli povolené), vyměněn vzducháč (starej měl najetý necelý 3tisíce km - ale přes leto lita nejvíc všeho Velmi šťastný ), stále čekám na MAP - i když v něm problém asi nebude. Akorát co se změnilo podstatněji - vyměnil se olej.. ten samý olej. Auto začlo ject už od nějakých +- 1800 (4ka město 50), taha hezky kontinuálně.. tak jestli ma fakt VTC problem se starším olejem? neim.
Komprese měřené a naštěstí OK..
akorát to pokuckávání při těch 2000ot ustálených - je to docela nepřijemné, nevím, na co mkrnout dřív.. zkusím koukat na data při těch otáčkách a uvidím, co hapruje nejvíc.. to je tak vše, co pro to prozatím můžu udělat Úsměv

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.9.2017 , 8:22   Citovat  

Může mi někdo na beton říct, kdy je lambda KO? vytahl jsem z OBD nějaký grafy, resp kde normálně lambda chodí, tak tady zůstane viset na nějakém napětí a hýbe se jen náhodně ... občas do chudé, občas do bohaté, jak se tomu chce. většinu času je na 0,6V, občas poskočí na 0,8V; pak na volnoběh si poskáče mezi 0,1 až 0,6V .. nejsem si jist, jestli můžu prohlásit lambdu za vadnou, nebo je problém ještě někde jinde. Odezva křivky na styl jízdy opět, jak kdy.. občas reaguje rychle, občas ji to chvíli trvá..

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.7.2018 , 19:16   Citovat  

Kdyby to někdo řešil.. někdy..
Lambda byla vážně už jedlá - po výměně se zlepšila linearita přidávání - bez větších cuků, ale furt tam zůstala za nerozhodnost při postupném přidávání od nízkých otáček. Vyměněný MAP, bez změny, IAT senzor bez změny. Nakonec jsem měnil celé těleso klapky (příprava na tempomat) a když někdo řekne, že čistil klapku, tak asi moc ne. Nová klapka a IACV čistá jak slovo Boží a jiný TPS senzor a co se stalo.. všechno je tak, jak má být. Žádné cukání už nepozoruju, volnoběh 700ot, při vyřazení spadne na 1000ot, po zastavení klesne na 700-800ot.
To třepání buď budu řešit novými silenbloky nebo vůbec.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.7.2018 , 23:26   Citovat  

villik napsal:
Kdyby to někdo řešil.. někdy..
Lambda byla vážně už jedlá - po výměně se zlepšila linearita přidávání - bez větších cuků, ale furt tam zůstala za nerozhodnost při postupném přidávání od nízkých otáček. Vyměněný MAP, bez změny, IAT senzor bez změny. Nakonec jsem měnil celé těleso klapky (příprava na tempomat) a když někdo řekne, že čistil klapku, tak asi moc ne. Nová klapka a IACV čistá jak slovo Boží a jiný TPS senzor a co se stalo.. všechno je tak, jak má být. Žádné cukání už nepozoruju, volnoběh 700ot, při vyřazení spadne na 1000ot, po zastavení klesne na 700-800ot.
To třepání buď budu řešit novými silenbloky nebo vůbec.

nebyla to spis naka vule netesnost klapky nezli necistota ..

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 22.7.2018 , 0:05   Citovat  

Opírám se spíš o ten senzor natočení klapky + stará se v klidové poloze zasekávala (ale jen decentně)

Fiskus je teď offline  Fiskus
0
PříspěvekZaslal: 19.8.2019 , 18:52   Citovat  

Zdravím,
tak to tady čtu protože mám na accordu K20A6 podobný problém - na volnoběh klesnou otáčky cca kolem 600 - 580 a auto se začne trochu třást, kolem 1200ot je takový hrubý chod a taky se malnko klepe, po vyřazení otáčky klesnou a pak stoupnou než si najdou polohu. Když se sepne větrák na motoru tak ot stabilní kolem 720ot (jak by mělo být). ZKusil jsem pročistit klapku + IACV - žádná změna, nastavit volnoběh - žádná změna. Mám jen BT OBD + Torque diagnostiku a lambda skáče mezi 0,1 - 0,8 - čili asi OK. Z toho co čtu tobě nejvíc pomohlo vyčištění IACV? Asi bych objednal nový, ale nechce se mi vyhazovat prachy Úsměv Případně co ti tak nejvíc na tohle pomohlo? Díky.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu

Obsah fóra Honda-club.cz   
A7G K20A6
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina