Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Otázka na lakýrníka-metaliza
Fórum: Exteriér
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 11.6.2019 , 11:31   Citovat  

Chlapci autolakyrníci potřebuju poradit.Dokazu si namíchat polyuretanovou barvu jakou potřebuju,ale co metalíza?Dá se do ní přimíchat hliníkový prášek?A kde ho sehnat?
Je to na zadní vrata a spodky dveří+podběhy.Nechcu žádnou vodu...běžný lesklý polyuretan nemám problém.Jen vytvořit tu metlu.
Barvu mám asi na 3auta.
A ještě k té metle,když to bude polyuretan,tak to taky zakrýt bezbarvým lakem, že?
Kdyby to nebyla metla,tak to neřeším.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.6.2019 , 19:20   Citovat  

Vyřešeno.Barva namíchaný a nastrikana,ale problém byl s čirým lakem.Ma to trochu pomerančSmutný.Skoro 2mes práce na autě a lak nic moc.
Už nechcu metlu ani vidět.
Jinak Al prášek se dá sehnat a je michatelny s PU barvou.
Horší byl ten PU prelak no.

_Marty_ je teď offline  _Marty_
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 5:22   Citovat  

Pokud je tam bezbarveho poradna vrstva, tak cele prebrousit a prelestit.

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 7:45   Citovat  

Jasné je ho tam asi víc než normálně,ale místy je slitý krásně,místy ne.
Brousit a leštit až za pár dní,až to vytvdne.Je tak?

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 8:51   Citovat  

Jj nechal bych mu aspon mesic, pak muzes na vec, ale bacha at se neprobrousis Velmi šťastný

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 12:25   Citovat  

Snad ne.Toho transparentního je tam požehnaně.
Měsíc?I u toho polyuretanu?Každopádně týden dva to bude tvrdnout.

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 15:05   Citovat  

Proč si na auto dával polyuretan? To není úplně běžné?

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 16:56   Citovat  

Neni?Jako metaliza ne,ale jednobarevne provedeni se na auto normalne dava.Strikam bezne PU primer a PU vrch na ruzne mensi dily a skrine,napr.brzdove bubny,nosniky naprav i pruziny,vany,atd.
Bohuzel prave ten bezbarvy kryci lak mi udelal problemy s tim zkusenosti nemam.
No nedopadlo to podle predstav,ale lesteni by to mohlo napravit co se povrchu tyce.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 18:59   Citovat  

Teď myslím lak karoserie. Psal si že to chceš stříkat na zadní vrata a tak. Čím jsou nastříkané díly brzd a podvozku nevím. Měl jsem za to že autolaky jsou akrylátové ale nechám se poučit...

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 20:15   Citovat  

Nejsu autolakyrník,tak tě poučovat nebudu,ani nemůžu.Polyuretanova barva se používá hlavně v průmyslu.Veteráni a letadla se tím dělají taky.Pro autolakyrnika je to podle mě komplikované a drahé a hlavně neekologické.

R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 22:01   Citovat  

Jestli máš pomeranč, tak to lze vyřešit brusnou pastou a leštičkou. Dokonce i barvou ze spreje lze docílit zrcadla. Teď jsem to dělal pomocí trikolóry 3M a výsledek ok. Ale chce to nechat pořádně vytvrdit lak, jinak hrozí spálení (deformace) laku při delším broušení na jednom místě. Už se mi to taky stalo a celé odznova. muhehe A před leštěním to ještě zmatnit a vybrousit P3000 pod vodou. je to dobrý

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.6.2019 , 22:33   Citovat  

Děkuji za radu.To jsem chtěl přesně slyšet.
Zatím to není vytvrzené.K té lesticce.Jakou použit, případně jaké otáčky zvolit?Budu si muset leštičku někde vypůjčit.

Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 5:45   Citovat  

mad_zed napsal:
Děkuji za radu.To jsem chtěl přesně slyšet.
Zatím to není vytvrzené.K té lesticce.Jakou použit, případně jaké otáčky zvolit?Budu si muset leštičku někde vypůjčit.

Ideálně max do 2000-2500 otáček, nějaký menší kotouč (hlavně si nepůjčuj ty levné s 240mm kotoučem),raději tak 160/180mm,jinak pořádně neodhadneš leštěnou plochu a ten lak spálíš,jak psal R4NE8.Pokud budeš čekat pár dní,na vytvrdnutí,je dobré to před leštěním "vygumovat".Dělá se na to speciální guma o velikosti zhruba malé kostky mýdla (cena cca 300kč).Je to kvůli prachu,nečistotám a polétavé rzy.Na pohled ti to možná přijde čisté,ale ono se na ten lak něco nachytá,a po vyleštění by to bylo vidět (takové micro rýhy).No,pak už jen pár hodin práce a je to Velmi šťastný .Přeji hodně štěstí, at se dílo povede je to dobrý

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 6:42   Citovat  

Chalani opravoval niekto poškodenie pri prehnutí plastu? Také vlasové praskliny na nárazníku keď sa príliš pretlačí . Bez opätovného lakovania , len či sa to sa to dá opraviť napr iba prebrusením

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 10:17   Citovat  

Na to lestění se používají většinou kotouče tak 140 nebo 150 mm na unašeči 125 mm. Leštička je lepší rotační,je s tím rychlejší práce a otáčky tak 900-1200. Těch 2000-2500 už je hodně...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 11:42   Citovat  

To Kmóďa: proč je 2000 otáček moc?To už také spálíš?Já tolik používal,když jsem si někdy potřeboval rozleštit nějaké rýpance a škrábance.Vygumovat a vyleštit Velmi šťastný .Je fakt,že nový lak jsem ještě neleštil + k tomu ještě větší vrstvu,jako má Mad Zed,takže nevím. Prosím o vysvětlení, ať kdyžtak vím. Děkuji

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 17:02   Citovat  

Mickey Mouse napsal:
To Kmóďa: proč je 2000 otáček moc?To už také spálíš?Já tolik používal,když jsem si někdy potřeboval rozleštit nějaké rýpance a škrábance.Vygumovat a vyleštit Velmi šťastný .Je fakt,že nový lak jsem ještě neleštil + k tomu ještě větší vrstvu,jako má Mad Zed,takže nevím. Prosím o vysvětlení, ať kdyžtak vím. Děkuji

Není to moc. Záleží, jakou brusnou pastou leštíš. Pokud se budeme bavit o kvalitní 3M pastě, tak na zelenou pastu se zeleným 150 kotoučem se doporučuje dát max. 1500 otáček. Je to ekvivalent asi cca P5000 smirkového papíru. Když někdo neví, jak se má správně leštit lak, může si ho poškodit pomalým pohybem nebo naopak rychlým kroužením jak pitomec a zanechat v něm pigmenty Je to tam. . Ale to už musí být vážně jelito a držet to na jednom místě 10 sekund... U žluté pasty jsem jel i 2000 otáček a s výsledkem jsem byl spokojenej. Modrá pasta je ještě jemnější a má sloužit k odstranění vlásečnicových škrábanců a úplnému lesku a tam je lepší to dát na více otáček než to šmudlit třeba okolo 1000 otáček. Jinak leštičku jsem koupil za 1500 Kč poměrně chválenou na Heurece a nemůžu si stěžovat. Takže pokud rozmýšlíš, nebál bych se ničeho a je to spíše o té brusné pastě a pečlivosti než o tom, jak drahou samotnou leštičku máš. Výsledek bude jen na tobě a pastě. Trvalé otáčky dneska udrží i levnější a váhu pár set gramů navíc v ruce zvládne ukočírovat kdejaký průměrně zdatný chlap. Fakt z toho neměj strach.

Přeju hodně zdaru. Až zjištíš ceny a dostupnost u lakyrníka, tak tě to naučí si to dělat sám. Tím nehovořím o nekvalitním lakování někde na prašné zahradě a bezmyšlenkového kmitání sem a tam. Za lakovaný díl už dneska chtějí chlapci 4000 Kč (zdravé díly bez kitování a bez ceny za odstrojení!) a o leštění laku se nezmiňuju vůbec. A to jsem jeden z těch bláznů, co by pro svoje hondy udělali max. Ale tohle už fakt moc i na mě. Navíc taky není jistota, že se to povede i u profesionála, jak jsem už kolikrát viděl. pořádnej výtlem

Správný postup: tudy odkaz
Odstrašující postup: tudy odkaz Velmi šťastný Je to tam.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 17:49   Citovat  

Děkuji Velmi šťastný .Také se snažím si většinu věcí udělat sám, ale něco zkrátka nedávám.naštěstí mám kamaráda, sice dělá garážovo/zahradní lak,ale výsledky jsou neuvěřitelné. Když stríkal kolegovi audinu,ten s ní pak jel do autorizáku,tak tam padli na zadek,a hned ho chtěli přijmout jako lakýru.Ale je to o tom rozleštěni+vyleštění, hold u domácího stříkání je potřeba dát víc vrstev laku a leštit a leštit atd....Ale děkuji za návod,hlavně za ten odstrašující je to dobrý pořádnej výtlem

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 20:26   Citovat  

A bylo by možno nastrelit ten výrobek z heureky?Rád bych se od něčeho odpichnul.
Už jsem se taky na jednu díval,ale nevím jestli vybírám dobře.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 22:21   Citovat  

Mam trosku obavu, aby to dopadlo dobre, kdyz to tady tak ctu, odstranovani pomerance neni zadna sranda a uz vubec kdyz nemas zkusenosti ani vybaveni.
Doporucuju Ti to nekomu dat, jinak se muze stat ze bud to po... a nebo s vysledkem nebudes spokojeny...

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 25.6.2019 , 22:48   Citovat  

_Marty_ napsal:
Mam trosku obavu, aby to dopadlo dobre, kdyz to tady tak ctu, odstranovani pomerance neni zadna sranda a uz vubec kdyz nemas zkusenosti ani vybaveni.
Doporucuju Ti to nekomu dat, jinak se muze stat ze bud to po... a nebo s vysledkem nebudes spokojeny...

Smutný je, že obavu můžeš mít i v případě rádoby profíků. Dát dneska auto do servisu = 50% průšvih. Už i zde na klubu byla zmínka o tom, jak někomu lakyrník namluvil, ať si na rozleštění laku s pomerančem a stečenců přijede za půl roku. Bohužel jak má laik vědět, že jen dotyčný nemá čas a snaží z něj udělat oslíka? Velmi šťastný
Když se bude řídit radami na internetu (obecně si o tom něco nastuduje = je toho hodně), koupí kvalitní pasty s kotouči a použije průměrnou leštičku, není co pokazit. To by opravdu musel dělat hodně špatně, něco jako v tom videu, jak jsem zmiňoval. Spíše mi to připadá, jako by si chtěl někdo dělat uměle kšefty a zastrašit. Ještě se mi nestalo a neviděl jsem nikoho v okolí, komu by se to nepovedlo a auto vypadalo ještě hůře než předtím. Úsměv
U japonských vozů je pravda, že lak je obecně měkčí a náchylnější na poškození, ale vracím se k předešlé větě.

Přikládám fotku za suchého stavu, kde může i 21 roční auto vypadat více než dobře a mít zrcadlový lak. 12 hodin práce a potu. Sice tam vyloženě pomeranč nebyl, ale ani z fabriky dneska nevyjíždějí auta s dokonalým lakem a je třeba si pomoci sám. je to dobrý
Mám zkušenost i s vyleštěním pomeranče na jiném voze s horším home-made lakem a když nepočítám zmíněné přehřátí laku broušením na jednom místě, co se vlastně pokazit? Maximálně probrousit na plnič, ale to už dá sakra zabrat.

Mám Einhell CC-PO 1100/1E Car Classic. je to dobrý

IMG_20181118_141052.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20181118_141052.jpg, 358.47 kB

IMG_20190401_201336.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190401_201336.jpg, 110.98 kB

Obsah fóra Honda-club.cz   
Otázka na lakýrníka-metaliza
Fórum: Exteriér