Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Další 
Zaslat odpověď

Strana 96 z 97
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.5.2019 , 21:09   Citovat  

krtekm napsal:
Presne tohle: tudy odkaz

Jinak k tem cepum... Byl jsem na testu tlumicu a nic se nenaslo, chapu ze tam ne. Byl jsem na klepadlu na STKcku, kde borec s tim lomcoval fakt poradne dlouho, vsechno sme osahavali a nic! Ten cep mel vule dobre pres milimetr, snad i vic! Ne do boku, ale jakoby nahoru dolu. Nekde pred lety jsem cetl ze tam davaji snad nejaky pozdro, ktery se tady evidentne vysypalo... Z cepu lezly jakoby rozlisovany kusy silonu!? Nezbyva nic jineho nez 555, CTR nebo original. Vsude jinde jsem mel problem. Mozna snad jeste TRW nebo LF ale jinak fakt meetallll

nevím, zda se dá 555 sehnat... A originál mi na 7g vydržel asi 6tis km (už z hlavy nevím, ale určitě né víc jak 10tis) a už měl vůli také...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 6:55   Citovat  

No taky dobry... Ja byl ted nucenej na rychlo vzit nipparts, protože sem nemohl nechat auto rozlozenty Tak to valím bulvy Tak snad bude stesti. a zrovna pro me prebalili něco lepšího HaHaaa
   Návrat  
ma®vays je teď offline  ma®vays
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 7:54   Citovat  

Kousek železa a takových peněz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 7:58   Citovat  

ma®vays napsal:
Kousek železa a takových peněz

Vůbec te´d nechápu, o čem se bavíte. Řešíte ten díl od jiného výrobce?

Takže když přijedu někam do servisu a řeknu, že to chci zvednout a zkontrolovat to něco, tak by měli poznat, že je to zničené, protože tam budou vůle? Ano, i mi motor vibruje nahoru a dolů.
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 8:23   Citovat  

jakubM napsal:
nevím, zda se dá 555 sehnat... A originál mi na 7g vydržel asi 6tis km (už z hlavy nevím, ale určitě né víc jak 10tis) a už měl vůli také...

Bud si vyslovene chytil zlý kus alebo bol problém inde. lebo OEM blato pri dodržanej kvalite proste nie je
   Návrat  
krtekm je teď offline  krtekm
3 háčka
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 17:30   Citovat  

Tak ona tu muze byt i chybna instalace... Nekolikrat jsem se setkal i s protrzenou prachovou kdyz ji pred instalaci mechanik nesundal. Naskripl si ji pri lisovani, casem se protrhne vetsinou u spony uplne, do cepu jde pak voda a konec! S originalem jsem nemel nikdy problem...
   Návrat  
MSX je teď offline  MSX
2 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 2.6.2019 , 14:32   Citovat  

Ahoj. Můžu vás někoho porosit kdo si měnil brzdové kotouče spolu s deskama na A8G 2,4 zda by mi neposlal odkaz kde kupoval díly případně jaké?
Nemám příliš čas tady vysedávat pročítat experimenty co s čím funguje apod. navíc v těch brzdách je tu napsano tak moc, že je to skoro k ničemu.
Nevím proč některé e-shopy mají dvoje rozměry kotoučů když zadám konkrétní model.
Proto prosím někoho ochotného kdo mi písne dobrou referenci na to co si koupil na své auto a co mu na něm funguje.
Předem díky.
   Návrat  
PaloSV je teď offline  PaloSV
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.6.2019 , 20:48   Citovat  

Ahoj, menil som len vzadu, dal som disky aj dosky JURID a maximálna spokojnosť.
JURID 562697JC a JURID 572544J
   Návrat  
Cukrin je teď offline  Cukrin
PříspěvekZaslal: 3.6.2019 , 15:04   Citovat  

Zdravím přátelé, přemýšlím, zda již nadešel čas udělat rozvody na mé 2.4 ivtec. Má nalétáno cca 238 tis. km, nicméně mechoš říkal, že podle zvuku je zatím vše v pořádku. Že to lze poznat na typickém chrastění řetězu. Měnili byste již? Pakliže ano, co říkáte na kvalitu dílů Japanparts? Sada od nich vychází na nějakých 3.3 tisíce.
Díky za případné reakce. Úsměv
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 3.6.2019 , 15:32   Citovat  

jakubM napsal:

tak jsem dostal zprávu, že ony vibrace motoru nemohou být způsobeny klouby. Kdyby to bylo klouby, tak se to projevuje při prudké akceleraci. Údajně to jde zkontrolovat.

Na stránce škodovky jsem našel diskuzi na podobné problémy a tam řeší, že to způsobuje setrvačník. Co myslíte vy?
   Návrat  
Probos je teď offline  Probos
2 háčka
PříspěvekZaslal: 3.6.2019 , 16:17   Citovat  

Cukrin napsal:
Zdravím přátelé, přemýšlím, zda již nadešel čas udělat rozvody na mé 2.4 ivtec. Má nalétáno cca 238 tis. km, nicméně mechoš říkal, že podle zvuku je zatím vše v pořádku. Že to lze poznat na typickém chrastění řetězu. Měnili byste již? Pakliže ano, co říkáte na kvalitu dílů Japanparts? Sada od nich vychází na nějakých 3.3 tisíce.

Rozvody jsem ještě nedělal, ale zde ti nemohu poradit nic jiného, než OEM díly. Nemá absolutně smysl v tomto směru experimentovat. Jinak na A8G se vytahaný řetěz pozná nějak podle vysunutého napínáku či co. Nerozumím tomu, ale vím, že to lze zkontrolovat jen sundáním nějaké krytky, následně se změří nějaký rozestup a honda udává co je a co není v normě. Ale nejsem mechanik, popisuji to laicky a hodně blbě. Musí vysvětlit někdo jiný. Samozřejmě to chrastění bude také větší ale nespoléhal bych se na to. Můj chrastí a je ještě v pohodě Úsměv
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 7.6.2019 , 16:53   Citovat  

Cukrin napsal:

Rozvody jdou poznat na napínaku. Napínak je zboku na prsech rozvodů pod takovou pokličkou. Ale pokud je řetěz vytahaný, tak ti začne Ecu hlásit chybu p0341, nejdřív jen při podřazování při brždění motor z kopce a pak častěji. Každopádně nebrat druhovýrobu, fakt se to nevyplatí. v Hondě vychází materiál asi kolem 20t + 5500,- VTC kolo (typické zarachtání při studeném startu). Já ho dělal při 240t km. Na foto nový vs starý.

35464420_10212000586479443_5545141042170298368_n.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
35464420_10212000586479443_5545141042170298368_n.jpg, 54.67 kB
   Návrat  
Punisher je teď offline  Punisher
PříspěvekZaslal: 7.6.2019 , 22:10   Citovat  

Čauves,

pokud by někdo sháněl Acco 2.4 v manuálu, jeden prodávám TADY. offtopic Honda
   Návrat  
Danstan je teď offline  Danstan
PříspěvekZaslal: 7.6.2019 , 23:21   Citovat  

Dobrý den, může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit, že se do Tourera 8G vejde bez problému a zvedání podlahy prostoru kufru toroidní LPG nádrž 650 na 220 mm? Děkuju všem.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 8.6.2019 , 7:17   Citovat  

Danstan napsal:
Dobrý den, může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit, že se do Tourera 8G vejde bez problému a zvedání podlahy prostoru kufru toroidní LPG nádrž 650 na 220 mm? Děkuju všem.

Koukni na můj inzerát. mám tam foto tudy odkaz
Jestli nezapomenu, dopoledne ti to přeměřím.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 8.6.2019 , 7:59   Citovat  

Děkuju za fotky a budu se určitě těšit předěvším na výšku té nádrže. Zároveň ale ve mně začíná hlodat nepříjemá myšlenka, jestli neexistuje nějaká další karosářská verze bez prolisu na rezervní kolo, protože já tam mám jen takový kastlík se sadou na lepení pneu... Pak by LPG bylo u mne de facto nerealizovatelné.
   Návrat  
Adlok je teď offline  Adlok
PříspěvekZaslal: 9.6.2019 , 11:37   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Rozvody jdou poznat na napínaku. Napínak je zboku na prsech rozvodů pod takovou pokličkou. Ale pokud je řetěz vytahaný, tak ti začne Ecu hlásit chybu p0341, nejdřív jen při podřazování při brždění motor z kopce a pak častěji. Každopádně nebrat druhovýrobu, fakt se to nevyplatí. v Hondě vychází materiál asi kolem 20t + 5500,- VTC kolo (typické zarachtání při studeném startu). Já ho dělal při 240t km. Na foto nový vs starý.

Ahoj, podobný problém - takže, když mi auto nehlásí žádny error, ale při studeném startu se chrastění ozývá, měl bych to řešit?
   Návrat  
MSX je teď offline  MSX
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.6.2019 , 22:01   Citovat  

Danstan napsal:
Děkuju za fotky a budu se určitě těšit předěvším na výšku té nádrže. Zároveň ale ve mně začíná hlodat nepříjemá myšlenka, jestli neexistuje nějaká další karosářská verze bez prolisu na rezervní kolo, protože já tam mám jen takový kastlík se sadou na lepení pneu... Pak by LPG bylo u mne de facto nerealizovatelné.

LPG bych si u A8G rozmyslel. Při koupi 2.4 jsem jej zvažoval. Teď jsem rád, že jsem si ho nedal. Není to příliš prostorné auto a hodí se každé místečko. Pokud doma na oběd nehryžete denně brambory a rýži spotřebu bezproblemu zváldneš i když netuším co máš za obsah. Já jsem teď rád, že mám motor čistou benzínovku a řeším běžný servis a nehlodá mě pomyšlení, že ušetřené peníze za spotřebu budu dávat do servisu a oprav LPG a jeho součástí.
Jen můj názor.
   Návrat  
MSX je teď offline  MSX
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.6.2019 , 22:03   Citovat  

PaloSV napsal:
Ahoj, menil som len vzadu, dal som disky aj dosky JURID a maximálna spokojnosť.
JURID 562697JC a JURID 572544J

Díky za tip je to dobrý
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 9.6.2019 , 23:02   Citovat  

Děkuju za názor, problematiku LPG jsem nastudoval do mimořádné hloubky (viz můj vánoční příspěvek na fóru) a po pečlivém zorientování se ve světě bezpočtu informací, pravd, polopravd, mýtů a často legend, jsem se přiklonil na stranu LPG. Právě filozofie LPG mne k Hondě přivedla: Klíčem k úspechu je pečlivý výběr motoru (Motory K24 jsou podle všeho aktuálně nejvhodnějšími čtyřválcovými motory pro přestavbu na LPG), komponentů (v mém případě kombinace polské řídicí jednotky Alex, italského reduktoru Tomasetto a korejských vstřiků Hana) a především instalátora (za kterým pojedu na druhý konec republiky). Přiznávám, že neméně podstatnou roli u mne sehrála také minulá zkušenost se systémem Prins, který si vydělal sebe, na servis, a nakonec i na tu mojí novou ojetou Hondu. Koneckonců, provozování auta s desetilitrovou spotřebou nedává žádný ekonomický smysl. Je i tak jasné, že LPG je u konce s dechem a kvůli novinkám typu GDI, VSI, TSI, TFSI, kam se dá vstřikovat jedině kapalná frakce, bude moje další auto už "normální". Teda doufám, že normální, a nebudou ho pohánět tři třetinkové plechovky od kokakoly:-D
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.6.2019 , 23:27   Citovat  

MSX napsal:
LPG bych si u A8G rozmyslel. Při koupi 2.4 jsem jej zvažoval. Teď jsem rád, že jsem si ho nedal. Není to příliš prostorné auto a hodí se každé místečko. Pokud doma na oběd nehryžete denně brambory a rýži spotřebu bezproblemu zváldneš i když netuším co máš za obsah. Já jsem teď rád, že mám motor čistou benzínovku a řeším běžný servis a nehlodá mě pomyšlení, že ušetřené peníze za spotřebu budu dávat do servisu a oprav LPG a jeho součástí.
Jen můj názor.

LPG zástavba ti vezme pouze prostor pro rezervní kolo. Ty tedy máš vyhozenou dojezdovku a ten prostor pod podlahou využíváš pro nákupy a tak? Tak to koukám!
Za sebe můžu napsat,že s LPG jezdím zhruba za polovinu,po 100 tisících km jsem ušetřil určitě přes 100 tisíc Kč,do servisu a oprav LPG jsem nemusel dát nic,pokud nepočítám pár stokorun za filtry a za revize,tudíž zbývá spousty peněz na běžný servis,pokud by bylo potřeba...
   Návrat  
MSX je teď offline  MSX
2 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 7:43   Citovat  

Kmóďa napsal:
LPG zástavba ti vezme pouze prostor pro rezervní kolo. Ty tedy máš vyhozenou dojezdovku a ten prostor pod podlahou využíváš pro nákupy a tak? Tak to koukám!
Za sebe můžu napsat,že s LPG jezdím zhruba za polovinu,po 100 tisících km jsem ušetřil určitě přes 100 tisíc Kč,do servisu a oprav LPG jsem nemusel dát nic,pokud nepočítám pár stokorun za filtry a za revize,tudíž zbývá spousty peněz na běžný servis,pokud by bylo potřeba...
.
Kde jsi prosimtě přišel na to, že by si tam člověk dával nakupy? Nepiš nesmysly. Rezervu nemám a povinnou výbavu pak dáváš na jiná místa kde ti pak místo může chybět např.u cesty na dovolenou.Proti LPG nic nemám a nikomu to nechci ani vyvracet, ale je to prostě chtě nechtě prvek, který je navic tudíž napsané toho může být mraky, ale neznamená to že pro auto je to lepší. S K24 jsem se na spotřebu 10l ještě nedostal. Při dnešních cenách benzínu s mou průměrnou spotřebou 7-8l je to v pohodě udržitelné! Nevidím tedy důvod montáže LPG. Ale každý to máme prostě jinak. Ja jsem nad tím taky uvažoval,ale jsem rád že mám čistý benzín už z principu. Pokud je danstan rozhodnutý ať si ho tam namontuje OK
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 10:38   Citovat  

MSX napsal:
.
Kde jsi prosimtě přišel na to, že by si tam člověk dával nakupy? Nepiš nesmysly. Rezervu nemám a povinnou výbavu pak dáváš na jiná místa kde ti pak místo může chybět např.u cesty na dovolenou.Proti LPG nic nemám a nikomu to nechci ani vyvracet, ale je to prostě chtě nechtě prvek, který je navic tudíž napsané toho může být mraky, ale neznamená to že pro auto je to lepší. S K24 jsem se na spotřebu 10l ještě nedostal. Při dnešních cenách benzínu s mou průměrnou spotřebou 7-8l je to v pohodě udržitelné! Nevidím tedy důvod montáže LPG. Ale každý to máme prostě jinak. Ja jsem nad tím taky uvažoval,ale jsem rád že mám čistý benzín už z principu. Pokud je danstan rozhodnutý ať si ho tam namontuje OK

Tak psal si,že A8g není prostorný a člověk je rád za každé místečko. Jelikož LPG zastavba zebere jen prostor pod podlahou,myslel jsem,že tenhle prostor využíváš. Pardon. Jinak je jedno s jakou spotřebou člověk jezdí,LPG i tak náklady sníží skoro na polovinu. Když dám LPG do auta které jezdí za 6,5-7 litrů benzínu,na LPG budu jezdit za 8,což bude v prepočtu jakoby za 4 litry benzinu,například. Ale nenutím to samozřejmě nikomu. Pokud jsi spokojený,buď rád...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 10:50   Citovat  

Pokud se správný LPG systém správně integruje do správného auta, a správně se v něm používá, znamená to jeho upgrade, tzv. finanční tuning. Vzhledem k mnoha případům, kdy tomu tak nebylo, a to zvláště v dřevních dobách, zrodilo se mnoho odpůrců finančního tuningu. Je to pochopitelné a říká se tomu empirická generalizace.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 12:22   Citovat  

Já jsem spokojen s LPG. jednou zkusím přesně změřit spotřebu. Prozatím to beru jen orientačně z počítadla. Se stydím

jen dotaz . . . . neblbne toho náhodou tak ukazatel stavu nádrže? Mi se totiž stává, že jedu jedu a na počítadle mi to mění dojezd, ručička nádrže mi padá a přitom jedu na LPG. Pak se rozsvítí hladové oko, já zajedu na benzínku, natankuju 10 litrů a ručička ukazuje půl nádrže.

Slyšel jsem, že záleží na nastavení LPG. prý se dá nastavit, že se benzín přidává pořád.

Jednou jsem se naštval, jel dokud mi dojezd neukázal 0. Pak najednou pink. Ručička vyskočila zpět k polovině a dojezd najednou x stovek kilometrů. Tak mě nadalo, jestli to opravdu nějak měří v té nádrži, nebo si to počítá podle něčeho a nevšímá si toho, že jedu na LPG a benzín v nádrži nemizí. Je to tam.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 12:44   Citovat  

Tohle vypadá skutečně na poruchu ukazatele stavu paliva, zatím celkem benigní. Pokud jde o přesné měření stavu LPG, doporučuji senzor stavu paliva využívající Hallova jevu. Je nejen přesnější, ale i trvanlivější (žádné mechanické části). Stálý přívstřik benzinu při jízdě na LPG podle mne nedává smysl. Měl by začínat až někde nad VTECem, ale zase to krásně maže ventily HaHaaa Můj stařičký Ford mondeo bral hodnotu paliva opravdu jen podle plováku v nádrži.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 13:03   Citovat  

Senzor stavu paliva LPG mi byl namontován výrobcem. Já se v tom vrtat nebudu Úsměv Prd tomu rozumím.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 13:12   Citovat  

Jasně, to jen pro případ, že by to nebylo vaše poslední auto na LPG.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 13:20   Citovat  

Danstan napsal:
...Můj stařičký Ford mondeo bral hodnotu paliva opravdu jen podle plováku v nádrži.

Tohle klesání stavu benzinu při jízdě na LPG dělá palubní počítač. Když měří spotřebu a km tak samozřejmě musí podle toho ubírat palivo z nádrže. On neví že to auto jede na LPG. U tvého starého Forda to bylo v pohodě,protože neměl palubní počítač. Ja u A7g předface taky nemám problém. Myslím že stačí čas od casučasu natankovat a srovná se to podle plovaku. Mě by to štvalo,takže ještě že nemám palubák...
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 10.6.2019 , 13:25   Citovat  

Dle mého názoru taky osmá generace Accordu tu sedmou uživatelsky nepřekonala... Fnjuk.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 8G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina