Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Zajímavé bazarové nabídky
Fórum: Zajímavé odkazy
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 452, 453, 454  Další 
Zaslat odpověď

Strana 453 z 454
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.12.2018 , 20:48   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Přesně tak D14 nonVTEC a D16 VTEC. Každopádně tak či tak oboje jsou liný, alespon teda v 5D karoserii Velmi šťastný

ja nepsal, jestli mela nebo nemela vtec , ale oznaceni vtec tyhle motory mely ,podle vas jaky mela oznaceni Disi ,I-vtec ???
asi tezko ...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 21.12.2018 , 21:29   Citovat  

To, že si tam někdo dal nálepku, je trochu něco jiného. Nebo myslíš, že by Honda zkusila klamání zákazníka,jo?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 21.12.2018 , 21:48   Citovat  

Hellborn napsal:
To, že si tam někdo dal nálepku, je trochu něco jiného. Nebo myslíš, že by Honda zkusila klamání zákazníka,jo?

tak mi rekni co za oznaceni ma tenhle motor? Kdyz jsem kupoval sporta pred cca11 lety tak si pamatuji ,ze to nekde i psaly ,ze sport nema radnej vtec jako starsi decka ,ale jen elektricky ovladanej takze nema ani zadnej moment sepnuti jako treba 5500ot a podobne ,ale i tak ma oznaceni vtec stejne jako napr B16A1 a pritom je to jinej system a dle mne ma to samy jako 1.6 ma ta 1.4 jen ma nizsi kubaturu ,az ta dalsi 1.4 ma oznaceni disi a ta po ni i-vtec .. jestli se pletu muze mi to nekdo vysvetlit ..
ja nasel napr tohle

"K20 VTEC alters the lift on all Intake and Exhaust valves.
D16 VTEC changes the operation from 12 valves (4 intake, 8 exhaust) to 16 valves (8 intake, 8 exhaust). It is purely for economy. "

a tohle neni bezny vtec jak ho zname ..takze ani jeden z tech dvou nema vtec, ale spis znamy jako E-VTEC ,
presto ma sport oznaceni vtec ..
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 21.12.2018 , 22:08   Citovat  

Označení nevím, ale stejně jako 1.4 v C6g nemá ta 1.4 v C7g Vtec. A mají C6g označení Vtec? Max tam bude 1.4i 16V. Mimochodem Vtec má na zadku i ekonom tudy odkaz (nemá tam Vtec-e - to měla jen 5g s D15Z1) a je to klasický Vtec, když nemá ostrou vačku? C7g 1.6 má Vtec a někde je označován jako Vtec II. A bavíme se o tom, že 1.4 v C7g Vtec - tedy proměnné časování ventilů (což ekonom má, když mění zdvih,byť na jednom ventilu) - prostě nemá a je to stejně jako staré D14 obyčejný 16V motor. Mimochodem 1.4 i-DSI jsem měl v Jazzu a je to motor L13Ax, nikoli D14Zx, který je v C7g..
   Návrat  
RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 21.12.2018 , 23:10   Citovat  

1.4 by měla být D14Z6

C7g D16 má v motoru na plastovém krytu u svíček nápis HONDA VTEC a D14 tam má jen HONDA. A značí se prostě jako 1.4i jako každý jiný motor bez vtecu u A5g je třeba neVTEC (F20) značen jako 2.0i a VTEC (F22) jako 2.2 VTEC

Jinak zbytečně tu hortíš známé věci, všem je tu jasný že VTEC v D16V1 není "performance" VTEC, ale "eko" VTEC stejně jako třeba u toho A5g F22. VTECů je hromada, zrovna u tebe bych předpokládal, že v tom máš jasno a spíš to vysvětlíš ty nám. Jediný motory, kde je velký vliv na výkon je prakticky jen v B-series, F20 (pouze S2000), C-series (pouze NSX) a nějaký ludry kolem 1990, ed z hlavy nevím označení motorů. Jinak jsou VTECy spíš na spotřebu a vetší universálnost motoru. K-series atd. už jsou i-vtec.

Proto mě třeba baví i štve zároven jak si dost lidí honí triko, machruje a onanuje nad tím, že má VTEC a vykládá něco o tom, že mu to "kope" pořádnej výtlem a přitom tam má VTE jen na to aby měl nízkou spotřebu Velmi šťastný pořádnej výtlem U mé D16V1 přechod prakticky necítíš.
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 0:45   Citovat  

D14Z6 v C7g je non VTEC a D16V1 je něco mezi VTEC-E a SOHC VTEC...

D16V1 is a combined vtec-e and a sohc vtec engine. The D6V1 share the same head as D17 so they are both vtec-e but they also have a cam profile change around 4000rpm.... at between 2000 to 3000 rpm according to throttle position there is a change in the number of valves that operate and at around 4000rpm there is a slight change in the cam profile that is why they are called VTEC II engines not VTEC-E...So it is a vtec but without a rough cam lobe profile like in the conventional vtec
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 11:47   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
1.4 by měla být D14Z6

C7g D16 má v motoru na plastovém krytu u svíček nápis HONDA VTEC a D14 tam má jen HONDA. A značí se prostě jako 1.4i jako každý jiný motor bez vtecu u A5g je třeba neVTEC (F20) značen jako 2.0i a VTEC (F22) jako 2.2 VTEC

Jinak zbytečně tu hortíš známé věci, všem je tu jasný že VTEC v D16V1 není "performance" VTEC, ale "eko" VTEC stejně jako třeba u toho A5g F22. VTECů je hromada, zrovna u tebe bych předpokládal, že v tom máš jasno a spíš to vysvětlíš ty nám. Jediný motory, kde je velký vliv na výkon je prakticky jen v B-series, F20 (pouze S2000), C-series (pouze NSX) a nějaký ludry kolem 1990, ed z hlavy nevím označení motorů. Jinak jsou VTECy spíš na spotřebu a vetší universálnost motoru. K-series atd. už jsou i-vtec.

Proto mě třeba baví i štve zároven jak si dost lidí honí triko, machruje a onanuje nad tím, že má VTEC a vykládá něco o tom, že mu to "kope" pořádnej výtlem a přitom tam má VTE jen na to aby měl nízkou spotřebu Velmi šťastný pořádnej výtlem U mé D16V1 přechod prakticky necítíš.

no ja hlavne psal ze, ani D16V1 nema VTEC jako D14Z6 ,.. takovy ty pseudo vtecy jsou jen umele udrzovani oznaceni puvodniho vtecu aby legacy vtecu pokracovala .. ja sporta mel a uz po predstaveni to bylo oznacovano jako eco sportovni model a ne nastupce modelu vti a podobne, neco jako predchudce CR-Z ,tam neni zadnej prepad kroutaku pred vtecem a nema ani pevny vtec point ani zvukovy projev vtecu , kdyz se podivas na prubeh kroutaku tak to ma od prubehu klasickyho vtec motoru daleko ,ten motor jde plynule jako bezna 1.6 od konkurence ..
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 12:35   Citovat  

No taky VTi v Evropě nahradil CTR...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 13:54   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
no ja hlavne psal ze, ani D16V1 nema VTEC jako D14Z6 ,.. takovy ty pseudo vtecy jsou jen umele udrzovani oznaceni puvodniho vtecu aby legacy vtecu pokracovala .. ja sporta mel a uz po predstaveni to bylo oznacovano jako eco sportovni model a ne nastupce modelu vti a podobne, neco jako predchudce CR-Z ,tam neni zadnej prepad kroutaku pred vtecem a nema ani pevny vtec point ani zvukovy projev vtecu , kdyz se podivas na prubeh kroutaku tak to ma od prubehu klasickyho vtec motoru daleko ,ten motor jde plynule jako bezna 1.6 od konkurence ..

Podle toho co jsem našel ma D16V1 systém VTEC-E i SOHC VTEC,tudíž tam je a zaslouží si nápis na blatníku,narozdíl od D14Z6 kde není vůbec NIC Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 15:15   Citovat  

Kmóďa napsal:
Podle toho co jsem našel ma D16V1 systém VTEC-E i SOHC VTEC,tudíž tam je a zaslouží si nápis na blatníku,narozdíl od D14Z6 kde není vůbec NIC Velmi šťastný

no jo na Wiki pisou sohc vtec tak jsi to zaslouzi oznaceni vtec Velmi šťastný tak to jo co je psano to je dano Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 18:19   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
no jo na Wiki pisou sohc vtec tak jsi to zaslouzi oznaceni vtec Velmi šťastný tak to jo co je psano to je dano Velmi šťastný

Ty zas šaškuješ co? Prostě ta 1.6 některý z těch systémů má. A ne že je to jen psáno na wiki. Hotovo. Narozdíl od 1.4 která to má jen v tom nadpisu inzerátu...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 19:03   Citovat  

Kmóďa napsal:
Ty zas šaškuješ co? Prostě ta 1.6 některý z těch systémů má. A ne že je to jen psáno na wiki. Hotovo. Narozdíl od 1.4 která to má jen v tom nadpisu inzerátu...

jasne ,ze saskuji ,jinak bych tady nebyl ,bych te svezl v 1.4ce a rekl ti ,ze je to 1.6ka tak bys to ani nepoznal HaHaaa
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 19:57   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
jasne ,ze saskuji ,jinak bych tady nebyl ,bych te svezl v 1.4ce a rekl ti ,ze je to 1.6ka tak bys to ani nepoznal HaHaaa

Jasný,to bys poznal jen ty,superhondař pořádnej výtlem
Já nechápu o co ti jde a proto končím. Přijde mi že jsi blázen to mi hlava nebere
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 20:19   Citovat  

Kmóďa napsal:
Jasný,to bys poznal jen ty,superhondař pořádnej výtlem
Já nechápu o co ti jde a proto končím. Přijde mi že jsi blázen to mi hlava nebere

nepoznal ,pac ty motory maji stejnej projev a do urcity miry to vubec nepoznas ,
ze mas ten VTEC co jsi zaslouzi jeho oznaceni ,nebo o dva deci vetsi motor HaHaaa
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 20:55   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
nepoznal ,pac ty motory maji stejnej projev a do urcity miry to vubec nepoznas ,
ze mas ten VTEC co jsi zaslouzi jeho oznaceni ,nebo o dva deci vetsi motor HaHaaa

Označení VTEC si zaslouží motor,v kterém tento systém je použit. Souhlasíš? Takže ta 1.4 to určitě není. Těch systémů je víc druhů,u některých to je poznat hodně,u některých skoro vůbec. Že ty znáš jen ten jeden,nebo že pro tebe je VTEC jen ten použitý u B16 s tím nic neuděláme. To je jako bych řekl,že 1.5 u CXg nemá turbo,protože tam není žádný turbokopanec a turbodíra jak se všude píše pořádnej výtlem
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 22.12.2018 , 23:52   Citovat  

Kmóďa napsal:
Označení VTEC si zaslouží motor,v kterém tento systém je použit. Souhlasíš? Takže ta 1.4 to určitě není. Těch systémů je víc druhů,u některých to je poznat hodně,u některých skoro vůbec. Že ty znáš jen ten jeden,nebo že pro tebe je VTEC jen ten použitý u B16 s tím nic neuděláme. To je jako bych řekl,že 1.5 u CXg nemá turbo,protože tam není žádný turbokopanec a turbodíra jak se všude píše pořádnej výtlem

.. v tom mas recht, systemu je hodne ,ale VTEC kterej nedela temer zadnej rozdil ve vykonu ,ale dela jen rozdil ve spotrebe
neni u mne VTEC.

a CXG ma takzvanou turbodiru neboli spozdeni do nakych 1800ot a taky ma turbo zatah neboli kopanec na svuj objem prave od tech cca 1800ot .. prubeh kroutaku ma vsak linearni .. nebo narust kroutaku v prubehu 800ot ve vysce 100Nm neni kopancem ? nebo budem resit od kolika Nm v jakem prubehu RPM je kopanec a od kolika uz neni Velmi šťastný ? Radeji ne ...
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 0:16   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
.. v tom mas recht, systemu je hodne ,ale VTEC kterej nedela temer zadnej rozdil ve vykonu ,ale dela jen rozdil ve spotrebe
neni u mne VTEC...

Jasně ty si na to odborník,v té Hondě se museli zbláznit. Ať si tvrdí co chtějí,ty prostě říkáš ne,tak NE! pořádnej výtlem
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 9:29   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
neni u mne VTEC.

Super!

Tak mi vysvětli tohle
DOHCVTEC napsal:
ale oznaceni vtec tyhle motory mely ,podle vas jaky mela oznaceni Disi ,I-vtec ???
asi tezko ...

Tady jsi tvrdil, že označení Vtec motory v C7g měly. I ta inzerovaná 1.4 - no v nadpisu inzerátu to je... A najednou tvrdíš, že to podle Tebe není Vtec. Ostatní pouze konstatovali, že 1.4 žádný Vtec neměla a Ty se hádáš, že označení Vtec měla a najednou neměla Vtec ani 1.6? Už jsi s tím byl u doktora? Velmi šťastný
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 9:46   Citovat  

Hellborn napsal:
Tady jsi tvrdil, že označení Vtec motory v C7g měly. I ta inzerovaná 1.4 - no v nadpisu inzerátu to je... A najednou tvrdíš, že to podle Tebe není Vtec. Ostatní pouze konstatovali, že 1.4 žádný Vtec neměla a Ty se hádáš, že označení Vtec měla a najednou neměla Vtec ani 1.6? Už jsi s tím byl u doktora? Velmi šťastný

kazdej vidi co chce ,ze ano ,ja hned zo zacatku psal ,ze ty motory mely Oznaceni vtec ikdyz ho nemaj ,ne ,ze Maj vtec ..
nikde jdem nepsal ,ze ho 1.4 ma ,ale ,ze jsem videl oznaceni vtec i na 1.4kach .. jen vyvracim celou dobu tuhle vetu ,ale kazdej jsi tam domyslel to svoje a resi to, jen vase domenky .. pak bych vam doporucoval doktora ,nejspis ocniho HaHaaa
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 9:51   Citovat  

Co mi vyvracíš, když jsem jen napsal, že kromě nadpisu nevidím Vtec motor (protože ta 1.4 je jen 16V bez jakékoli změny zdvihu ventilů)? to mi hlava nebere
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 12:40   Citovat  

DOHCVTEC napsal:

Nepřijde ti, že trochu blázníš??? Trochu to moc hrotíš, ne? Nebo ti ten "slavný" VTEC zatemnil mozek? Přečti si můj předchozí komentář a tam jsem to celkem rozepsal selským rozumem, ne?

VTEC = Variable Valve Timing and Lift Electronic Control - přijde ti tam něco co má význam slova ve smyslu "zvyšování" výkonu? Je to uni systém, který umí zvýšit výkon ale i, naopak snížit spotřebu ... Bože, ted bychom mohli začít pitvat nápis i-VTEC, VTC ... naštvanej

Koukni na fotku mého C7g tudy odkaz na dveřích mám SOHC VTEC mám to strhnout, protože žádný systém upravující ventilový rozvod tam nemám?
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 15:13   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Nepřijde ti, že trochu blázníš??? Trochu to moc hrotíš, ne? Nebo ti ten "slavný" VTEC zatemnil mozek? Přečti si můj předchozí komentář a tam jsem to celkem rozepsal selským rozumem, ne?

VTEC = Variable Valve Timing and Lift Electronic Control - přijde ti tam něco co má význam slova ve smyslu "zvyšování" výkonu? Je to uni systém, který umí zvýšit výkon ale i, naopak snížit spotřebu ... Bože, ted bychom mohli začít pitvat nápis i-VTEC, VTC ... naštvanej

Koukni na fotku mého C7g tudy odkaz na dveřích mám SOHC VTEC mám to strhnout, protože žádný systém upravující ventilový rozvod tam nemám?

nic proti tomu nemam jen se bavim natom ,jak se obhajuje VTEC kterej neni vubec znat ,ze tam je a z druhe strany
je motor kterej je jen slabsi a malinko jednodussi ,ale jeho projev je prakticky stejny s tim "vtecovym" .
Ja neplivu na ruzny systemy ,nemalo jsem jich mel a mam taky , to bych nebyl hondar , ale dle mne nazev VTEC bez pripon byl vzdy spojovan hlavne s DOHC motory a z vykonem od urcite hranaice otacek ,ne se spotrebou a vypinanim ventilu a spustenim nakych vedlejsich okruhu ikdyz je to jeho soucasti byt efektivnejsi ..

to Hellborn : ja ti nic nevyvracel ,jen jsem poznamenal ,ze jsou motory oznacovany uplne stejne jako VTECove DOHC motory ,
tedy jako VTEC a pritom to je neco jineho .. a taky ,ze jsem videl tenhle napis i na 1.4kach to je cely ..
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 15:41   Citovat  

DOHCVTEC napsal:
nic proti tomu nemam jen se bavim natom ,jak se obhajuje VTEC kterej neni vubec znat ,ze tam je a z druhe strany
je motor kterej je jen slabsi a malinko jednodussi ,ale jeho projev je prakticky stejny s tim "vtecovym" .
Ja neplivu na ruzny systemy ,nemalo jsem jich mel a mam taky , to bych nebyl hondar , ale dle mne nazev VTEC bez pripon byl vzdy spojovan hlavne s DOHC motory a z vykonem od urcite hranaice otacek ,ne se spotrebou a vypinanim ventilu a spustenim nakych vedlejsich okruhu ikdyz je to jeho soucasti byt efektivnejsi ..

to Hellborn : ja ti nic nevyvracel ,jen jsem poznamenal ,ze jsou motory oznacovany uplne stejne jako VTECove DOHC motory ,
tedy jako VTEC a pritom to je neco jineho .. a taky ,ze jsem videl tenhle napis i na 1.4kach to je cely ..

Tady nikdo nic neobhajuje, ani se neřeší jestli je nebo není znát. Prostě v D16 fyzicky v nějaké podobě VTEC je a v D14 tam prostě není a ani se 7g 1.4 tak neoznačoval. A to prostě nejde nijak zbochybnit. Nic víc tu nikdo neřešil ... Ty jsi tu svojí 1.4 měl od nova s tím nápisem VTEC na blatníkach? Myslím že ne, takže si to tam mohl kdokoliv dolepit ... protože jsem prošel inzeráty na mobile.de tudy odkaz a žádna jednačtverka tam VTEC nemá, co jsem alespon otevřel, neprohlížel jsme všechno. A proč by to tam taky dávaly z výroby? Honda neklame zákazníky jako třeba BMW u určitých motorů s nápisama Bi-Turbo na motoru. Přitom tam je turbo jen jedno, ale pouze je tam dlouhé a krátké sání, což některý VTEC mají taky mimochodem Velmi šťastný Chápu že někdo má VTEC jako modlu a pod tím pojmem se vybaví starý P2g, CRX2g či S2000, ale doba jde dál, je třeba se vzdělávat a nebýt krátkozraký. Zkus kouknout na funkci i-vtecu tam do všeho toho "bordelu" kolem ventilů, ještě přibyly stavitelný rozvodový kola tzv. VTC ...

A proč by ten ventilový manažement nepojmenovávali stejně? Dovedeš si představit kdyby každý typ VTECu měl svoje značení ? Vždyt se prakticky liší generace, od generace, serie od serie motoru prostě jak jde vývoj vpřed ...
   Návrat  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:25   Citovat  

Kdyby někdo chtěl, prodávám svého Noblesáčka A5g: tudy odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
4 háčka
PříspěvekZaslal: 3.1.2019 , 11:31   Citovat  

tudy odkaz
Škoda těch drobností,jako čínské rádio,chybějící znak Type-S na masce...
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
PříspěvekZaslal: 6.1.2019 , 23:52   Citovat  

Přihodíme i A8G TypeS v kombajnu -> tudy odkaz
   Návrat  
jakubM je teď offline  jakubM
3 háčka
PříspěvekZaslal: 7.1.2019 , 8:12   Citovat  

2bep napsal:
Přihodíme i A8G TypeS v kombajnu -> tudy odkaz

pěknej, dovedl bych si ho do budoucna představit jako nástupce mého sedana Úsměv
   Návrat  
Keak je teď offline  Keak
2 háčka
PříspěvekZaslal: 9.1.2019 , 8:30   Citovat  

Zná někdo tuhle FN2ku?

tudy odkaz

Díky
   Návrat  
KingsKiller je teď offline  KingsKiller