Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda a LPG
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
21
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 147, 148, 149  Další 
Zaslat odpověď

Strana 144 z 149
Jiřik je teď offline  Jiřik
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 9:08   Citovat  

Dost záleží na tom v jaké poloze jsou vstřiky namontované. Měly by mít podobný sklon jako benzínové.
Když jsou například vzhůru nohama, tak se zanáší daleko rychleji. měnil jsem už vstřiky více než na sto autech kvůli poškození těch původních. Suverénně nejmíň vydrží:
Magic Jet/Magic FX/Valtek T30/Rail cívky 3Ohm/Stag 3Ohm (zhruba v tomto pořadí)
někde uprostřed jsou ty italský "kostičky" (Lovato, Elpigas) pak ty velký Landi a membránové Matrix
pak různé polské kopie Keihinu (Yeti, Dragon, EG2000, Barracuda atd...)
-tenhle střed vydrží už běžně přes sto tisíc
podle mé zkušenosti NEJVÍC vydrží vstřikovače KEIHIN a jejich korejská kopie HANA.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
hondamens je teď offline  hondamens
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 12:19   Citovat  

Zdarec, chtěl jsem se zeptat, pořídil jsem si A8G tourer 2.4 vtec a na jaře bych ho chtěl dát do LPG. Zatim chci vychytat mouchy na autě a poinformovat se o přestavbě. Už jsem měl LPG v Civicu Aerodeck 1.8vtec a byl jsem spokojen ( montáž byla ve Strakonicích ), takže zkušenosti s lpg mám ale je to už nějaký rok zpět a technika jde kupředu, tak kam na montáž v dnešní době mi doporučíte? Děkuji

renda4 je teď offline  renda4
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 13:51   Citovat  

Kdybych to měl takový kousek jak Ty , tak za Jiříkem...

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 15:45   Citovat  

renda4 napsal:
Kdybych to měl takový kousek jak Ty , tak za Jiříkem...

Zapomněl jsem zmínit že jsem z Benešova:-) Do Strakonic jsem jel jen kvůli tomu, že to dříve vychvaloval Rom. Ale budu raději když s tím pojedu k někomu kdo se tomu bude věnovat a nebbude to dělat jak na běžícím páse.

needs je teď offline  needs
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 19:35   Citovat  

hondamens napsal:
Zapomněl jsem zmínit že jsem z Benešova:-) Do Strakonic jsem jel jen kvůli tomu, že to dříve vychvaloval Rom. Ale budu raději když s tím pojedu k někomu kdo se tomu bude věnovat a nebbude to dělat jak na běžícím páse.

Mám ve 2,4 lpg týden tak ho teprve zajíždím.Jelikož mám sedan tak mám i menší nádrž,pán co mi to montoval je Hondař a má A8G tourer 2.4 jako ty a myslím že říkal že má 60L nádrž ale nejsem si jistý,mne se do plna vejde nějakých 43L.Prostor na rezervu oproti kombíku je menší Takže máš výhodu,tankování se ti vejde v pohodě hned vedle víčka benzínu tak není nic poznat.Jen se mi zdálo že ten zadek Tourera co ten pán má zase docela sedl,takže to ted vypadá že vozí v kufru neustále několik pytlů cementu Velmi šťastný
spotřebu mám kombinovanou 7,3 takže lpg někde 8 takže nádhera,jezdím ale většinou dálkové.S přimazáváním cca 23000,-

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 18.10.2018 , 21:20   Citovat  

needs napsal:
Mám ve 2,4 lpg týden tak ho teprve zajíždím.Jelikož mám sedan tak mám i menší nádrž,pán co mi to montoval je Hondař a má A8G tourer 2.4 jako ty a myslím že říkal že má 60L nádrž ale nejsem si jistý,mne se do plna vejde nějakých 43L.Prostor na rezervu oproti kombíku je menší Takže máš výhodu,tankování se ti vejde v pohodě hned vedle víčka benzínu tak není nic poznat.Jen se mi zdálo že ten zadek Tourera co ten pán má zase docela sedl,takže to ted vypadá že vozí v kufru neustále několik pytlů cementu Velmi šťastný
spotřebu mám kombinovanou 7,3 takže lpg někde 8 takže nádhera,jezdím ale většinou dálkové.S přimazáváním cca 23000,-

Tak to je paráda, podle toho co píšeš si to i představuju OK hned jak se finančně zmátořim tak se objednám ale bude to asi až na jaře.

markos je teď offline  markos
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.10.2018 , 9:07   Citovat  

TO máte super ceny. Na SLovensku po vytipovaní 2 kvalitnejších firiem, finálna cena aj so zápisom 1500 eur. Ale i tak sa to oplatí. Inak do 7G tourer natlačím 53 l .

rotker je teď offline  rotker
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 19.10.2018 , 13:44   Citovat  

mně už se podařilo do 55 nádrže dostat i 55,5L Velmi šťastný

John1657 je teď offline  John1657
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 20:26   Citovat  

Zdar lidi, přes zimu budu mít auto rozebraný a nevím kdy s ním zase vyjedu. Chci se zeptat, je lepší naplnit nádrž LPG nebo ji nechat prázdnou? Případně nezvodnatí plyn za cca 4 měsíce?

David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 21:20   Citovat  

John1657 napsal:
Zdar lidi, přes zimu budu mít auto rozebraný a nevím kdy s ním zase vyjedu. Chci se zeptat, je lepší naplnit nádrž LPG nebo ji nechat prázdnou? Případně nezvodnatí plyn za cca 4 měsíce?

To by me taky zajimalo,mam uz nejakou dobu taky odstaveny Bueee

tukkan je teď offline  tukkan
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 22:36   Citovat  

Ahoj, LPG je zmes Propanu a Butanu oba plyny su zlozene z Uhlika a Vodika. Same od seba sa nepremenia na vodu.
Zapalovac na cigarety tiez funguje aj po 3 mesiacoch pokial ho mas doma v policke. Skor si myslim, ze by mohlo prist k nejakemu minimalnemu (mozno az nemeratelnemu) poklesu tlaku cez nejake tesnenie ci ventil.

Avsak je mozne, ze dlhodobym nepouzivanim nadrze alebo niektoreho z komponentov daco zatuhne a uz nepojde.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 3.12.2018 , 13:11   Citovat  

U nádrže je to opravdu jedno, někdy bývá po odstávce problém se zatuhlým elektroventilem vepředu, v případě
staršího reduktoru mohou zpuchřet gumové membrány. Vstřiky Magic mohou být chvíli zalepené. Na to ale není
smysluplná prevence. Až po odstávce nastartuješ, uvidíš, snad se nestane nic z toho.

Petura je teď offline  Petura
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 7.12.2018 , 7:22   Citovat  

hondamens napsal:

doporučím https://www.lpg-bartipan.cz/ dělal mi montáž, jezdím sem na pravidelné revize a díky funkčnosti systému se skoro nevidíme

grafv je teď offline  grafv
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 12.12.2018 , 13:49   Citovat  

Zdar mam hondu stream 2,0 a cca jednou za 300 km se mi těsně po přepnuti na lpg rožne žlutá kontrolka, na diagnostice to ukazuje chudou směs neví někdo čí to je? Vymažu to odpojením baterky a +- dalších 300 km klid a pak to samé...

David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.12.2018 , 14:06   Citovat  

grafv napsal:
Zdar mam hondu stream 2,0 a cca jednou za 300 km se mi těsně po přepnuti na lpg rožne žlutá kontrolka, na diagnostice to ukazuje chudou směs neví někdo čí to je? Vymažu to odpojením baterky a +- dalších 300 km klid a pak to samé...

Mas spatne nastaveny lpg,zajed si s tim na serizeni.

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 12.12.2018 , 17:01   Citovat  

To mi teď taky občas dělá,akorát nevím co tam je špatně nastavené,vypadá to dobře,když na to koukám. Stává se mi to při rozjezdech občas,asi při přechodu z volnoběhu. Ale nevím jak bych to měl nastavit u volnoběhu...

oorrbb je teď offline  oorrbb
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.12.2018 , 17:40   Citovat  

Mel jsem to stejne. Obcas se rozla kontrolka motoru = chuda smes v mem pripade. Dneska jsem byl na serizeni a vse oka. Nove udelana mapa rikali. V zime to dela vic Mrk

Danstan je teď offline  Danstan
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 17:00  Naposledy upravil Danstan dne 24.12.2018 , 1:01, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Zdravím svátečně všechny příznivce značky Honda, ke kterým se tímto, jakožto novopečený majitel Hondy Accord Tourer 8G, 2.4i (K24Z3), manuál, hlásím. Vzhledem k hysterické poptávce po tomto druhu ojetého auta, které jako nové nikdo nechtěl, a jehož výroba i díky tomu pro Evropu skončila, a taky vzhledem k minimu alternativ, které současný trh nabízí, jsem pochopil, že je třeba všemu, co s ní souvisí, věnovat náležitou péči. Předem se tedy omlouvám za obsáhlost svého příspěvku a také za občas prokazatelné objevování "kola", ale jsem přesvědčený, že spousta Hondistů se ocitne v podobné situaci jako já nyní a chtějí se určitě kvalifikovaně rozhodnout pro určitý systém nebo montážníka a můj "životní příběh" (který je ale uveden v první části a dá se jednoduše přeskočit) se jim může hodit. Snad obsažnost mého příspěvku či zneuctění jedné automobilové značky a některé národnostní nekorektnosti nepovedou ke smazání či přesunutí příspěvku někam jinam. Omlouvám se také zdejšímu LPG zapálenci Jiříkovi, jehož příspěvky zde budu asi nejčastěji, a snad co nejpřesněji, zmiňovat, ale rád bych snad trochu i čtivou formou:
1. uvedl, jaká je moje automobilová historie, kterou považuji za předehru k tématice Honda a LPG;
2. osvětlil, co mne přivedlo ke značce Honda a konkrétnímu autu a konkrétní motorizaci k přestavbě;
3. objasnil, co mne přivedlo k LPG a proč má podle mne jeho montáž smysl;
4. shrnul problematiku instalace LPG do Hond (a nejen jich) pro všechny, kteří neměli narozdíl ode mne čas či chuť celé toto (nyní 144-stránkové) vlákno načíst;
5. podělil se o zkušenost s LPG celkově a systémem, který jsem ve svém minulém voze provozoval;
6. krátce pocitově porovnal jednotlivé adepty komponent a montážníků, kteří přicházejí v úvahu pro instalaci LPG v na jaře v roce 2019 na základě postřehů z fór i osobního jednání s nimi a mými přáteli;
7. Poprosil o jakýkoliv komentář, radu či doplnění, které by mi mohlo pomoci v mém vlastním rozhodování, pro který systém a montážní firmu se nakonec rozhodnout.
Takže vzhůru dolů:

Ad 1. Nejlepší auto na světě není "Ferrari" ale "firemní", dokonce je to jediné auto na "F" (Ford, Fiat, a fšechna francouzská) které vás nefklame, aneb dulcia non nocet qui non gustavit amara.

Jsem čahoun vzrůstu Honzy Koubka se standardní rodinou, bez jakéhokoliv technického vzdělání, který se vždy musel vyhnout autům malým, která podle mne z fyzikálních principů nemohou být bezpečná. Ze studentského Hjondéé Accent 1.5i (r.v. 1998) jsem jako milovník německých interiérů přeskočil rovnou do Audi A6 (1.9 TDI PD 96 kW), a poté, co mne sestřelil 80tiletý pán v klobouku na dušičky svým favoritem, byl jsem ho přinucen vyměnit za jiný vděčný dálniční křižník (Audi A6 Allroad 3.0 TDI 171 kW), zároveň ale rodina potřebovala spolehlivý a levně jezdící vůz na pojíždění. Ve stejný rok jsem tedy koupil Ford Mondeo 3.0 150 kW a nechal ho přestavět na LPG. Rád bych zmínil, proč jsem se rozhodl v životě jezdit auty ojetými. Kromě všeobecně známých a všude popsaných ekonomických argumentů mne definitivně přesvědčil fakt, že na voze, který se v průměru skládá z 10 000 komponent, se ve skutečnosti opotřebovává pouze 2 000 z nich. Zbytek může být i věčný. Navíc už samotný nákup auta je velký bolehlav a je fajn se vyhnout alespoň nutnosti jeho prodeje (jako u nového tříhrnku po třech letech a stovce tisíc) Suma sumárum: obě mnou tehdy vlastněná auta byla ojetá, pětiletá (ročník 2006, Audi najeto 200 000, Ford 100 000 km), nestáčená, se stejným objemem motoru a těšil jsem se, jak budu sledovat, jak si na své cestě provozním životem v přímém porovnání povedou. Dá se to shrnout tak, že Audi po výměně podvozku ihned po zakoupení vděčně polyká kilometry a řeším na něm jen nepodstatné provozní drobnosti, u Forda fungovaly vždy spolehlivě jen dvě věci. Brzdy a přestavba na LPG. Nebudu a ani nechci zabíhat do podrobností, ale servisně se pro mne Ford stal katastrofou a noční můrou, kterou zakončilo jeho multiorgánové selhání tento rok, s apokalyptickým vyvrcholením v podobě selhavšího, již jednou za 13 000 Kč bez DPH vyměněného (sic!), palivového čerpadla 900 km od domova a mimo pevninu. Zatímco tedy Audi s 300 000 km zůstává i se stařičkým hyundajem ještě dovezeným z Koreje stále platným členem našeho vozového parku, Ford, který si pro účely daňového výběru na D1 kdysi vybrala i policie ČR, se odporoučel do věčných parkovišť o sto tisíc km dříve. I moje "láska" k této značce se tak definitivně stala jednou pro vždy uzavřenou kapitolou. Suma sumárum, jsem ze staré autoškoly, kde nás učili, že není není důležité dojet včas, ale dojet. Z tohoto pohledu je má fordí bilance zlá. Ještě že ty neskutečně drahé (pravděpodobně proto, že pracují s pokročilou ocelí bez obsahu uhlíku:-) a neskutečně nedostupné náhradní díly provoz na LPG zvládnul všechny zaplatit...

Ad 2. Kolik třešní, tolik višní, aneb nakonec u mne skončil Japonec.

Když jsem uvažoval, jaké auto zvolit k léčbě pachuti z mé předchozí volby, překvapivě se ukázalo že moc na výběr nemám a přestavitelnost na LPG byla jedním z hlavních kritérií. Protože jsem potřeboval benzín, v soudobé německé produkci si nelze kvalitní benzínový motor vybrat, takže mi přechod k Japoncům přišel logický. Proč Honda? Hlavním argumentem byla servisní nenáročnost. Při peripetiích s Fordem a potažmo s jinými auty, jsem zjistil, že kvalita servisních prací je mírně řečeno neuspokojivá, vzhledem k tomu, že je i drahá a po čase se stala dokonce nedostupnou (týden žádná doba, lidi nejsou už ani na mačkání tlačítek), nezbylo mi, než přejít na systém "udělej si sám". A vzhledem k tomu, že mám své práce dost a že Honda má servisní nenáročnost potvrzenu z několik stran, manželčině šílenému nápadu pořídit Range Rover Evoque jsem řekl rozhodné NE, a vrhl se na shánění nesehnatelné jehly v kupce ojetinového sena. Proč Accord? Honda v ČR nabízí jen jedno auto, do kterého bych se vlezl (CRV), ale já nemám rád auta hrbatá. Proč 2.4? Šestiválcový Legend se nevyrábí v kombíku a žádný šestiválec už jsem nenašel ani u konkurence a myslím si, že pokud má ojetina mít smysl, měla by mít motor spíše naddimenzovaný než naopak. To proto, ačkoliv jsem řidič temperamentu unaveného důchodce, jsem si vybral auto pro závodníky. Předpokládám totiž, že když nepojedu rychle, tak dojedu dále. Vybíral jsem tedy podle jednoduché rovnice: Velký motor = nižší počet cyklů = nižší namáhání = vyšší životnost. V případě mírného poklesu výkonu při provozu na LPG se objem, který OPRAVDU nelze ničím nahradit, hodí o to víc. Objemem tří plechovek od cocacoly svůj vůz opravdu nikdy pohánět nenechám, i kdyby byly sebeECOBOOSTologičtější a další už bude asi stejně na elektriku. Jiřík navíc považuje motor K24 za ideální kompromis mezi životností, výkonem a spotřebou. Nakonec ještě uvedu, že jediný vážný servisní problém Accordu (mizernou ochranu proti korozi) u Hondy sem se rozhodl vyřešit kvalitním ošetřením spodku a dutin ve formě inhibice a nástřiku u pána, který to snad umí dobře, když je u něj objednací doba půl roku...

Ad 3. Korunka ke korunce a dolar se ušetří sám aneb, kdo nic neví, musí všemu věřit.

Nebudu zastírat, že jsem se LPG ze začátku bál. Byl to strach z neznámého . Na internetu je samozřejmě spousta barvitých příběhů, které popisují prehistorii LPG zařízení a jejich problémy a výbuchy!Úsměv Bezpečnost byl nejzásadnější no-go argument neinformovaných lidí. Poté, co jsem pochopil, že benzínová nádrž je nebezpečnější než ta plynová (teda LPG, u CNG už si tak jistý nejsem), mohl jsem objevit i další velkou LPG pravdu: Při správném výběru motoru, LPG zařízení, montážníka a softwarového ladiče se jedná o dokonalý stroj daňové optimalizace, který má smysl ve všech dobře přestavitelných autech, které si chce majitel ponechat déle než tři roky. Z tohoto pohledu bych doporučil příspěvky uživatele FastAndFurious. Přál bych si, aby do budoucna bylo více věrozvěstů, jako je on, protože principem LPG není si auto zprznit, ale naopak ho povýšit, OBOHATIT ho o další prvek výbavy, kterému se říká MONEYMACHINE. Je jasné, že bychom tak nečinili, kdyby daňové zatížení benzinu bylo přiměřené. To ale zatím neplatí, a dokud v sobě nenajdeme rovnost, svornost a bratrství v odvaze občanů země galského kohouta, musíme hledat individuální způsoby, jak úspor dosáhnout. Nevím, jak vy, pánové, ale já bohužel vyměňuji čas za peníze, ale ten čas už si za peníze zpátky nekoupím.

Ad 4. Oceán internetu dnes dává každému tu pochybnou výsadu najít si argumenty k jakémukoliv tvrzení. Aneb diskusní fóra o autech jsou jako mapy. Studovat je ještě neznamená, že se dostaneme do cíle. Je třeba nasednout do auta, nastartovat a jet.

Po přečtení zdejšího fóra bych načerpané informace shrnul následovně, omlouvám se za maximální zjednodušení:
Někdy více informací v rámci analýzy nevede k lepší syntéze. Důsledkem je i tento elaborát.
LPG montážníků je jako prejtu, ale "značkových" jako šafránu.
Uživatele se zkušeností s více systémy napočítáte na prstu jedné ruky.
S LPG montážníkem je de fakto nutné si vybrat i systém. Montážník a systém jsou spolu nerozlučně spjati.
Kombinovat systémy je schopen a ochoten snad pouze Jiřík.
Jiřík umí nabídnout i vstřikování kapalného LPG pro naše Hondy.
Cenové navýšení takové přestavby neodpovídá jeho časové náročnosti, inovativnosti i komplikovanosti.
Jiříkova geografická poloha je pro celorepublikovou obsluhu nevhodná.
Na nastavení systému lze zkazit daleko více, než na jeho instalaci, nicméně...
Nelze zjistit, zda chyby v instalaci (přestavbě) jsou napravitelné, či nikoliv.
Zkazit se dá i smažený řízek.
Přimazávání ventilů má smysl pouze pokud je elektronické, nikoliv podtlakové.
Přívstřik benzinu má jako ochrana vliv především u vysokootáčkových motorů a především u jejich nízkých objemů.
Pro životnost ventilů a jejich sedel je kontrola a seřizování důležitější než přívstřik a přímaz.
Pečliví řidiči mohou problémy s ventilovými sedly vyřešit kombinací seřizování, přímazu a přívstřiku.
Vstřiky od firmy Magic mají smysl pouze kvůli své velikosti a nikoliv své životnosti či spolehlivosti.
Italské systémy mají mnohdy předpotopní software.
Různí výrobci mají různě kvalitní řady výrobků, o kvalitativních rozdílech ale není nikde ani zmínka.
Co do množství namontovaných systémů dominuje stále STAG.
Filtrování LPG před vstupem do vstřiků řeší seriózně a komplexně pouze Jiřík, jinak jsem o nikom takovém nikdy neslyšel. Je třeba chtít ty bulprenové.
Pro funkčnost celého systému je zásadní dokonalá funkčnost svíček (pouze NGK nebo Denso spíše než Bosch nebo dokonce Brisk a spíše iridiové než jakékoliv jiné) nejlépe doporučených výrobcem, zapalovacích cívek, a k nim vedoucím kabelů.
Pokud chce někdo pro své LPG nejlepší olej, volí Yacco GALAXIE GT 5W-50 5l.
Olej při provozu na LPG rychleji degraduje a je potřeba ho častěji měnit (pod 15 000), totéž platí pro svíčky (pod 100 000).
Holandské systémy zde platí za exoty, přestože v Německu hrají prim.
Přivedením tankování pod benzinové víčko se někdy dá víc ztratit než získat. Jasně že esteticky je to super a už vám nikdy nikdo neukrade víčko (na Vsetínsku se mi to stávalo pravidelně), ale je to pravděpodobně větší zásah do karosérie vozu a problematické je to i z hlediska provozní spolehlivosti a životnosti, protože ta hadice na to pověšená je fakt těžká. Většina čerpacích stanic LPG má navíc stojan logicky napravo od auta, tedy v německém a nikoliv japonském stylu.
Kromě vstřiků, filtrů, reduktoru a řídicí jednotky existuje i něco jako variátor předstihu zážehu. K čemu to je, nemám nejmenší páru!

Ad 5. Češi mne nepřestanou překvapovat, je jim jedno jestli si dají řízek nebo držkovou polívku, ale musí to stát pět korun a musí to být za pět minut na stole (citát jednoho mého slovinského klienta) aneb NEJDRAŽŠÍ JÍDLO NA SVĚTĚ JE TO, KTERÉ VÁM NECHUTNÁ.

Když jsem vybíral svůj první LPG systém do Forda, chtěl jsem se v budoucnu vyhnout problémům a značkoví montážníci (rozuměj pozitivně zmiňovaní ve fórech) na Moravě byli v té době pouze 3: Fedor Auto Prostějov, Auto plyn Čadek Brno a Greenfuel Brno. Vzhledem k tomu, že nejvíce pozitivně zmiňovaný byl Greenfuel a také proto, že jako jediný nabízel systém, který svým názvem připomínal aristokrata (Prins), zvolil jsem ho i přesto, že byl v té době daleko nejdražší. Proč tedy Systém Prins? Používal (a používá) kvalitní vstřiky keihin, v Německu je v podstatě jediný používaný a zbylé alternativy byly pouze Italské (BRC) nebo Polské (Stag). Zatímco proti umu Italů nemám nic, pokud se věnují designu nebo kuchyni, Poláci by se dle mého měli spíše držet rady odcházejícího Ježíše Krista, která zněla: hlavně proboha nic nedělejte, dokud se nevrátím. Ale teď vážně. Prins v té době platil za systém drahý, špatně dostupný a velmi citlivý na kvalitu LPG. První dvě premisy mohu potvrdit (Přestavba mě přišla na víc než 40 000 /tuším, že jsem vyplajz 42 000 Kč/ a nikdo jiný v té době Prins nemontoval a tedy ani neservisoval, kdyby pana Outratu trefil šlak, tak bych snad musel do Německa) Třetí nikolivěk. Domluva a montáž s Michalem Outratou alias Greenfuelem předčila v pozitivním smyslu má očekávání. Přestavba byla esteticky i funkčně mistrná i přesto, že mne pan Outrata varoval, že kvalita dílenského zpracování Fordu neodpovídá standardu jiných automobilek, kterým se v té době především věnoval (hlavně VOLVO). Tehdy jsem ještě netušil, jak hluboce se pan Outrata nemýlí. Pan Outrata mne taky naučil rozeznat trubku od trysky v přímém porovnání Keihinů a jiných výrobců. Nemenším překvapením bylo i to, že mi po přestavbě nevzrostla spotřeba (10 litrů na sto) a pocitově neklesl výkon. To ale přičítám také objemu motoru (3.0), který tyto rozdíly jednoduše maže, a mému stylu jízdy, který je daleko od omezovače. Po půl roce bezproblémového ježdění jsem si přijel vyměnit filtry. Když jsem viděl, že jsou jako nové, rozhodl jsem se ke kacířské myšlence. Nechám si je vyměnit, až mi to začne "blbnout". Experiment se zdařil. Na tehdejší filtry kapalné a plynné frakce jsem "ujel" 6 let a 100 000 km. Pak to začalo špatně přepínat na plyn, takže jsem filtry nechal znovu vyměnit a auto jelo vesele dál. Věřím, že touto zkušeností jsem internetový hoax o citlivosti systému Prins ve verzi VSI-1.0 na kvalitu paliva navždy vyvrátil. Za celou dobu jsem tedy narazil na pouze jeden problém se systémem Prins, který spíše než za vadu, považuji za vlastnost: Když se při jízdě nad 3 000 otáček náhle vyřadí na neutrál, otáčky spadnou na nulu (motor chcípne). Tento nešvar (svůj i LPG) jsem po zbytečné výměně volnoběžného ventilu a vyčištění klapky sání eliminoval stylem jízdy. Tento problém se vyskytuje podle některých fór i u jiných značek aut a jiných objemů přestavěných na Prins a vypadá to na nějaký konstrukční nedostatek. Pan Outrata ani jiní LPG montážníci, se kterými jsem při pravidelných revizích mluvil, mi nedoporučili ani namontování přimazávání do auta a to především vzhledem k objemu motoru a nepotřebě ho furt točit do červeného pole, aby to trochu jelo. Plyn se nikdy neukázal jako příčina u žádného z mých problémů s motorem, kterých jsem si u svého exotického Duratecu užil opravdu požehnaně. Všechna měření kompresí a kontroly ventilů dopadly vždy bez ztráty kytičky a to i přes to, že LPG ve všech servisech vždy bylo (a asi i navždy zůstane) obvyklým podezřelým. Troufám si ale říci, že jsem objevil důvod, proč v Německu šetří peníze nejčastěji právě se systémem PRINS, o kterém na zdejším fóru, bůh ví proč, najdete snad jen jeden příspěvek.

Ad 6. Z exkrementu bič neupleteš, a když, tak s ním nezapráskáš, aneb v kvalitě LPG montážníků jsou přesně takové rozdíly, jako mezi Marcem Pantanim šplhajícím na Tourmalet a ožralcem, co se večer vrací domů z hospody pro svou ránu válečkem od manželky.

Ptáte se jistě, proč po počátečním nadšení z první instalace řeším, zda nepřejít k jinému montážníkovi, respektive jinému systému. Důvod je jednoduchý. Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Situace se za 6 let na trhu s LPG dramaticky změnila. Informací na fórech přibylo, ačkoliv stále platí, že ti, kdo nemají problémy, se na internetu neobjeví. Škoda.
Jak jsem již zmínil, člověk, který si vybírá montážníka, musí si logicky vybrat i systém, který daný montážník montuje. Jen málokdo, dokáže vybírat z široké nabídky systémů na trhu a vhodně je zkombinovat pro konkrétní motor nebo auto či finanční možnosti klienta. Z tohoto pohledu bych vyzdvihl zdejšího přispěvatele Jiříka, který se předsevzal k osvětě tohoto přístupu i LPG filozofie vůbec. Jiřík je důkazem toho, co se mi potvrzuje na každém kroku, že zapálení a touha po objevování a dokonalosti jsou daleko důležitější než vzdělání (Jiřík začínal taky jako já, jako učitel, čeho ale neprozradil) a zkušenosti (jeho historie je časově kratší tady na fóru spíše od nedávna). Samozřejmě vycházím jen ze zdejšího fóra, ale negativní zkušenost s jeho přestavbami tu byla zaznamenána pouze jednou a velmi nekonkrétně (navíc reklamace má i Honda:-) a jeho specializace na Hondu do jeho dílny přímo vyzývá. Jako specialitu nabízí vstřikování kapalného LPG. Naneštěstí jeho geolokace neumožňuje obsluhu celé republiky hondistů. Na druhou stranu, pokud se přestavba i její nastavení zdaří, můžete si dle mého dát s montážníkem sbohem klidně až do příští přestavby, protože revizi vám udělá kdekdo. Sám jsem toho de fakto živým důkazem. Tvrdí se ale, že správné naladění je možné až po zajetí komponent. Podle Jiříka, kterého tímto žádám o potvrzení nebo vyvrácení je tedy v případě K24 motoru nejlepší kombinace jednotka Tech, reduktor Alex, vstřiky Keihin, popřípadě ekonomičtější jednotka Magic G4, reduktor Magic Compact a vstřiky Hana blue. Také bych se tímto rád Jiříka zeptal jestli by mi doporučil třeba vstřikování kapalného LPG, pokud tvrdím, že mi jde především o životnost a spolehlivost auta jako celku.
Jako Ostravský Hondista s dosahem do Zlínského a případně Brněnského kraje jsem kromě LPG PERFECT nenašel jinou firmu, kvůli které by mělo smysl jezdit do Čech. Jiřík nabízí kombinování všeho dobrého na trhu a jako jediný se neváže na montáže hotových systémů jednotlivých výrobců jako níže uvedené jednotlivé firmy. Jak je to tedy u nás na Moravě? Kromě výše uvedeného Autoplyn Čadek a dobře popsaného Greenfuela jsem výběr rozšířil o tři firmy: LPG Fryšták, Fedor Auto Prostějov a nově HL Propan, ovšem pouze ten ostravský, na pražský jsou zde velmi varovné názory.
LPG Fryšták: Petr Balůsek se v oboru automechaniky a montáže LPG skvěle orientuje. Je mi geograficky nejbližší servisní místo Prins, proto jsem na něj narazil. Je velmi ochotný, pružný, avšak názorů na fórech k jeho montážím je poskrovnu. Všechny jsou nicméně pozitivní! Doporučil mi 1,2 TSI ve fábii v nějakém konkrétním motoru, už se nepamatuji (stejně bych se do ní nevešel). Podobně jako Greenfuel a LPG PERFECT nemá zaměstnance, a proto je u něj malé riziko kolísání kvality práce. V této souvislosti bych rád zmínil, že všichni tři budou zřejmě velmi zavaleni prací. Když jsem se pana Outraty ptal, proč si vzhledem k čekacím lhůtám k sobě někoho nepřizve a něco nedeleguje, řekl, že to zkoušel, ale všechny musel vypráskat bičem. Tomu rozumím, jako málokdo jiný.
Fedor Auto Prostějov: Je to firma snad s nejdelší historií (mohu se mýlit) a s velkým předstihem s nejlepším technickým vybavením v republice (v tom se nemýlím). Jsou specialisti na ladění, umí čistit vstřiky, nic jim nechybí. Také mají v porovnání se všemi zde zmiňovanými nejodvážnější cenovou politiku, před kterou jsem byl nejmenovanými insidery varován, jako před agresivní. Obrátil jsem se na Fedora s prosbou o navržení systému pro můj vůz a jeho nacenění. Výsledkem je doporučení BRC za 30 000 plus tisícovka lepší reduktor a 7 000 za přímaz. Pokud bych hledal ekonomickou variantu, pak doporučili Zavoli za 23 500. Jediný problém, který s tím mám, je, že jsem poznal, jak fungují italské výrobky: Navrch HUJ vespod FUJ. A pozor, není to jen pocit, ale i zkušenost. Mimochodem, Greenfuel podle webu přestal BRC dělat úplně. Jasně, může to být i z pouze ekonomických důvodů. Vzhledem k daňovému zatížení v Itálii je vše italské totiž NESKUTEČNĚ PŘEDRAŽENÉ a ačkoliv v současné nabídce čehokoliv platí, že dobré již nelze poznat podle ceny (napadá mne zde hlavně víno), platí samozřejmě také to, že co nic nestojí, pořád nestojí za nic.
HL Propan Ostrava (pozor na pražskou pobočku): Montují systém, který sami vyrábějí a je kvalitní, bohužel vstřiky kvality jejich řídicích jednotek a reduktorů nedosahují. Jejich výhodou je pouze jejich velikost. Recenze jsou na HL Propan parádní, negativa jsem nenašel. Požádal jsem tedy o nacenění (se zvláštní prosbou o vstřiky Keihin nebo Hana blue) a trochu znejistěl: Přestože Hond jistě museli přestavět již mnoho, chtějí mé auto vidět, aby mohli přestavbu správně nacenit. Kromě toho mi velmi sympatický a soustředěný pán při profesionálně a starostlivě vedeném telefonním hovoru sdělil, že tohle auto k přestavbě nedoporučuje, jako nevhodné. Jasně, plyn nikdy nebude benzin, měl jsem nicméně do té doby spíše pocit, že K24kám plyn více méně chutná. Překvapivá informace pro Jiříka ale jistě bude, že vstřiky Hana pro montáž jako kvalitní alternativu Magic rozhodně v HL Propan připouštějí.

Ad 7. Auto je technický prostředek, který nám umožňuje dostat se zpravidla rychleji a pohodlněji do nejbližší opravny, než bychom to dokázali pěšky aneb jak se tomu vyhnout.

Tím je mé informační portfolio vyčerpáno. Pokud jste mých 10 normostran dočetli až sem, získali jste pregnantní sumář mých draze nabytých životních zkušeností a informací důležitých pro Moraváka co chce jezdit na plyn a nechce problémy. Plyn totiž v dnešním objemu poptávky montuje dnes každý, kdo má odvahu a razítko a to je k úspěchu setsakramentsky málo. Platí stále, že v případě LPG nelze požadovat slevu (za palivo) zadarmo a dobře vybrat partnera se vždy vyplatí. V závěrečné fázi svého rozhodování tedy velmi ocením jakoukoliv zpětnou vazbu z vaší strany a radu k tomu, jaký systém a především montážníka si zvolit. S poděkováním za vše dobré a s omluvou za vše špatné přeji všem Hondistům pohodové Vánoční svátky a spoustu šťastných kilometrů bez nehod v nadcházejícím roce.
[align=justify]

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 18:22   Citovat  

Milý Danstane,
tak jsem Tvůj velký příspěvek přelouskal až do konce. Vážím si Tvé pochvaly a uznání i spousty zkušeností a logických vývodů, stejně jako snahy o celistvost, kterou jsi zde uvedl. Vzhledem k Tvým znalostem a odhodlání bych Ti klidně k přestavbě doporučil mít vlastní kabel, aby sis mohl kdykoliv zkontrolovat, co se děje s Tvými mapami LPG a případně je doladit. Více v SZ.

hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:04   Citovat  

Danstan napsal:
V závěrečné fázi svého rozhodování tedy velmi ocením jakoukoliv zpětnou vazbu z vaší strany a radu k tomu, jaký systém a především montážníka si zvolit.

Osobně bych se vyhnul reduktoru Magic 3 Compact , mají problém s únikem LPG do chladící soustavy KO

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:08   Citovat  

hopit napsal:
Osobně bych se vyhnul reduktoru Magic 3 Compact , mají problém s únikem LPG do chladící soustavy KO

Ten mám a mám na něm 90 tisíc km. Jak se to pozná?

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:10   Citovat  

Donedávna jsme je montovali skoro všichni, protože to byl jediný reduktor co uměl papírově 250kW (compact)
až 290kW (power). Po najetí 100tis. a víc musí člověk už dávat pozor a občas čuchnout do chladicí nádobky, jestli nesmrdí plynem. Dneska už jsou na trhu odolnější reduktory za podobné peníze.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:16   Citovat  

Není to nějaká extra výsada reduktorů Compact, stává se to i u reduktorů jiných značek (BRC, Tomasetto atd....)
když membrána, nebo těsnicí o-kroužek zpuchří, může to začít probublávat. Stačí to občas zkontrolovat, po otevření
nádobky by neměl být extra tlak a smrdět plynem.

hopit je teď offline  hopit
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:28   Citovat  

Jiřik napsal:
Není to nějaká extra výsada reduktorů Compact, stává se to i u reduktorů jiných značek (BRC, Tomasetto atd....)
když membrána, nebo těsnicí o-kroužek zpuchří, může to začít probublávat. Stačí to občas zkontrolovat, po otevření
nádobky by neměl být extra tlak a smrdět plynem.

Membrány problém Magicu nevyřeší . tudy odkaz

0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 19:44   Citovat  

Pozor, jako technického laika, který pročetl celé fórum, by mne informace v něm mohly přivést ke zjednodušující dedukci, že je lepší se vyhnout nejen vstřikům Magic, ale i reduktorům Magic.

Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 22:45   Citovat  

Na M3 kompaktu mám najeto přes 200tkm a měnil jsem membránu jednou, ale netlakovala chlazení, byla prasklá podélně a smrdělo to občas pod kapotou. Repas sada za pár švestek, případně nový reduktor totéž.

Vstřiky M FX přes 110tkm a kromě slyšitelnějšího cvakání, než bylo dříve, bez problémů. Cena za nové - směšná.

K24 mi dělali (a předtím i C6g Aero 1,5 ekonoma) v HL v Ostravě a kromě neochoty dát plnění pod víčko (vyřešil jsem jinde) jim nemám co vytknout.

Svíčky standardně co 100tkm, olej co 15tkm. Motor má reflash, na hrbu skoro 350tkm (nedávné foto tacho je ještě hned na úvodní stránce), z toho na LPG 220tkm. A co je nejlepší, tak pořád jede.

Ladím si to sám.

P.S.: tu "slohovku" jsem četl stylem Pendolino nebo spíš Šinkansen.

0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 23:00   Citovat  

Rád bych poprosil Jiříka, jestli by nám neobjasnil mechanismus výběru komponent pro LPG systém, se kterými při přestavbách pracuje. Popřípadě, jaký si myslí, že je tento mechanismus u jeho konkurentů, třeba nejmenovaných. Pořád mi vrtá hlavou, proč někdo pracuje s uceleným systémem jednoho výrobce a jiný kombinuje. Jestli to je dotaz obchodně přes čáru, tak nechť ho ignoruje. Když se k němu vyjádří jiní, přivítám to.

0
PříspěvekZaslal: 23.12.2018 , 23:18   Citovat  

Dopis napsal:
P.S.: tu "slohovku" jsem četl stylem Pendolino nebo spíš Šinkansen.

Jen znovu upozorňuji, že můj LPG opus magnum, ač pravděpodobně nejobsažnější příspěvek v dějinách tohoto serveru, má posloužit především těm, kteří stojí před volbami LPG ano/ne, jaký a kde, chtějí k tomu přistoupit odpovědně a nechtějí pročítat všech aktuálně 144 stran tohoto fóra a chtějí jeho extrakt na sklonku roku 2018. Šinkansenovský styl čtení je naprosto OK! Zvláštěpak u ostřílených LPG borců.

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 24.12.2018 , 0:17   Citovat  

Danstan napsal:
Rád bych poprosil Jiříka, jestli by nám neobjasnil mechanismus výběru komponent pro LPG systém, se kterými při přestavbách pracuje. Popřípadě, jaký si myslí, že je tento mechanismus u jeho konkurentů, třeba nejmenovaných. Pořád mi vrtá hlavou, proč někdo pracuje s uceleným systémem jednoho výrobce a jiný kombinuje. Jestli to je dotaz obchodně přes čáru, tak nechť ho ignoruje. Když se k němu vyjádří jiní, přivítám to.

Je to jednoduché- vybírám to, co je nejspolehlivější, výrobce chce prodat sadu kvůli své produkci i když je nějaký komponent slabší. Někteří tak již opustili vývoj vlastních a raději prodávají své sady s osvědčenými vstřiky jiných značek. U vstřiků to totiž bývá někdy dost choulostivé.
Konkrétně ale vstřiky Hana Gold/Hana Blue jsem namontoval zhruba už do 100 nových přestaveb, některé mají nalítáno už přes 100 tis. km a měl jsem reklamaci NA JEDEN JEDINÝ KUS!! To je nevídané, vzhledem k tomu, že částečně zanešené fungují po většinu své životnosti (díky nečistotám v LPG které prolezou časem úplně každým filtrem). Nové reduktory většinou fungují 100tis. a víc km bez problémů.
Občas se projevují netěsnosti, nebo výrobní vady, ale to není výsadou konkrétního typu, spíš vadného kusu. Mám výhodu, že mohu přihlašovat přestavby přes více "typovek", takže například typovky Gasinsight umožňují namontovat jednotky LPGTech/Magic s mnoha kvalitními vstřiky a mnoha reduktory nejen fyzicky, ale je to zaznamenáno v CIS i homologačně.
Typovky AGC zase jdou kombinovat Stag s různými dalšími komponenty.
Například Magic G4 považuji za jednotku s výborným softwarem, ale poddimenzovanou kabeláží (kabely ovládající EV mají malý průřez, stejně jako 12V+ ke vstřikům) a digitální MAP senzor odchází častěji než u jiných jednotek. Naopak reduktor Power je na výkon vynikající a má i dobrou životnost.
Výrobci ale vyvíjí další nové produkty, takže např. nový Stag už má zase lepší seřizovací algoritmy, než starý řady 300. Dokonce se pokouší o automatický ISA3 algoritmus, který musím pořádně vyzkoušet, ISA2 byl dost nepřesný. V tomto vede nade všemi Tech, který naladí LPG mapu podle benzínové v celém spektru otáček i zatížení celkem snadno. O tom by se taky daly napsat litanie, ale nemám na to čas.

TMisa090 je teď offline  TMisa090
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 24.12.2018 , 3:39   Citovat  

Ahojte, měl bych jednu prosbu, byl by někdo ochotný udělat screen nebo fotku mapy plynu na accordu K24 (K20) ?
Mám ale debilní jednotku Elpigaz Stella s tabulkovou mapou a v ní se vůbec nevyznám, dokážu si doladit stag, magic, lpgtech ale elpigaz mi dělá s tou tabulkou problém
ladil jsem podle délky vstřiku, ale sám za jízdy si přepínat je k ničemu, chci to prozatím naladit aby to alespoň nebylo chudé než našetřím na LPGtech jednotku a dragon vstřikovače se kterými mám jen nejlepší zkušenosti.

Aktuálně jedu na takovou mapu, volnoběh a střední otáčky mám tak nějak odladěné dle délky vstřiku, ale vysoké otáčky mám problém, jednak kopnutí u 5000ot na LPG a jednak mi přijde divé, že původní mapa i když byla z 1.8t 20v vypadala úplně jinak

Auto jsem koupil a byly k.o. membrány, padal tlak, opravil jsem reduktor, lehla jednotka, sehnal jsem jednotku z vrakoviště a začínal s rovnou čistou mapou takže se nemám čeho chytit Úsměv

Vstřikovače ještě musím převrtat, program hlásí malé trysky i když mám tlak nastavený na 1.2b (proto jsem musel nahnat i délkou vstřiku)

Předem děkuji za rady Úsměv

48412835_295380547777956_889303988300677120_n.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
48412835_295380547777956_889303988300677120_n.jpg, 102.18 kB

Obsah fóra Honda-club.cz   
Honda a LPG
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
21
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích: