Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
BT Handsfree
Fórum: Interiér a Hi-Fi
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 14:59   Citovat  

Jaké používáte (dodatečně montovaný) HF v autě?

Ve Swiftu jsem měl Parrot CK3100 - ten mi moc nevyhovoval (možná to bylo montáží - padal jazyk, občas nepřipojil, nový mobil po vymazání předchozí vůbec neuložil do paměti). V Accordu mám Parrot CK3200 a tam bez problémů několik telefonů v paměti, připojí vždy, nastavení drží...

Z nabídky připadá Parrot MKi 9100 M2 (podobný jako CK3100,takže spíš ne) nebo Parrot MKi 9200, ale odnímatelný display (další věc,co radši brát), přijímání hovorů na ovladači s baterkou mimo display... to mi hlava nebere

Měl by někdo nějaké doporučení?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Daver je teď offline  Daver
Administrátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 16:37   Citovat  

Já si vždy kupoval autoradio s BT a fungovalo na výbornou ... nicméně do 8G asi DIN radio nedáš co ?

RIZ3K9 je teď offline  RIZ3K9
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 16:42  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 27.4.2016 , 17:27, celkově upraveno 3 krát. Citovat  

Asi takto:
3100 - dobře prostorově řešený OK funkčnost taky slušná, aktuální verze firmware je 5.0, takže jestli nefungoval správně tak je fajn ho celý zresetovat, vymazat !všechny telefony! a přehrát soft (lze to i přes bluetooth > připojí a spáruje se přes BT notebook > program Parrot software update tool (umí stáhnout aktuální firmware a pošle ho do zařízení - měl jsem problém přes win10), co se týče chyb tak se od začátku chyba v hlasovém překladu, při listování menu to na ikoně Nastavení říká do repro "OBLÍBENÉ". U Samsungu někdy nechce načíst kontakty (zrovna budu řešit, ale vypadá spíš na chybu telefonu, u Sony vše OK

3200 - lepší display, jinak fukčně to samé, akorát to umí už říkat NASTAVENÍ HaHaaa

9200- velký odjímatelný display, možnost nastavení pozadí a barvy menu atd., připojitelnost aux (3,5jack), usb a ipod (lze vyvést do kastlíku apod. vše funguje bez problému, ikdyž já to nepoužívám přeci jenom kvalitní CD je kvalitní CD HaHaaa) je fajn, že display jde designově usadit někam na palubku a ovladač skrýt někam k ruce nebo na volant (držák v balení), navíc 9200 disponuje lepším DVOU-mikrofonem, který se dává na střed vozidla a ne na kraj ke sloupku jako u ostatních. Ovladač je taky odjímatelný, to napájení baterkou (CR2032) je na nic, pořád vybitý (2 měsíce při intenzivní používání) a někdy ten ovladač má záseky než naváže komunikaci, přemýšlím, že udělám nějaké stále napájení z auta a není ten ovladač prosvětlen.
Co se týče firmware tak poslední je funkční komplet s androidem, jablkem ( a taky symbianem muhehe) včetně synchronizace kontaktů, přehrávání audia přes BT apod. Překlad hlasu OK. Aktualizace firmwaru i přes USB flash.

Jinak všechny umím hlasové ovládání, ale na můj hlas to nereaguje pořádnej výtlem pořád to kecá "Koho chcete volat?" a když to pošlu do ******, tak to řekne "Jméno nepochopeno" pořádnej výtlem

Možná si na něco ještě vzpomenu, píšu na rychlo, nebo se ptej, montoval jsem jich dost a i ve svých autech je mám Velmi šťastný

Co se týče poruchovosti tak to funguje OK, ale musí se dbát na správnou montáž a někdy to bývá celkem masakr, když není v autě moc místa Úsměv

Myslím, že na trhu spolehlivější a kvalitnější handsfree není, ikdyž mouchy má to je jasný, jako vše HaHaaa jinak pro Audiofily jako já, dodávám, že jsem nezaznamenal nějaké zhoršení nebo změnu hudebního výkonu autorádia samotného a i ty vstupy u 9200 jsou slušné OK

2bep je teď offline  2bep
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 17:08   Citovat  

Hellbíku, když sci-fi, tak pořádně Úsměv tudy odkaz
5-letá zkušenost s 9200:
- původní firmware
- hudbu přehrávám přes rádio, ale vyzkoušen i telefon a vše v pohodě, jen mě štve, že v tu chvíli se audio ovládá z HF a ne z volantu Smutný
- aux/usb/ipod vyveden do kastlíku, usb využívám k napájení telefonu, když naviguje na dálky
- baterii v ovladači měnim po cca 12-18 měsících
- aby se minimalizoval noční obraz na skle mám nastavené černé pozadí
- za celou dobu jsem měl jediný problém a to mechanické vyklepání kontaktů v redukci mezi radiem a jednotkou parrotu, opraveno a cajk
- HF fungoval jak s Nokií E7 (symbian 3) tak nyní Sony Z3C (android 5.1.1)

Za sebe můžu jenom doporučit je to dobrý

p.s. Audiofilové tvrdí, že přes Parrot je audio kvalitnější než z OEM radia u C8G (zapojení je radio -> parrot -> repro).

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 17:16   Citovat  

2bep napsal:
Hellbíku, když sci-fi, tak pořádně Úsměv tudy odkaz
5-letá zkušenost s 9200:
- původní firmware
- hudbu přehrávám přes rádio, ale vyzkoušen i telefon a vše v pohodě, jen mě štve, že v tu chvíli se audio ovládá z HF a ne z volantu Smutný
- aux/usb/ipod vyveden do kastlíku, usb využívám k napájení telefonu, když naviguje na dálky
- baterii v ovladači měnim po cca 12-18 měsících
- aby se minimalizoval noční obraz na skle mám nastavené černé pozadí
- za celou dobu jsem měl jediný problém a to mechanické vyklepání kontaktů v redukci mezi radiem a jednotkou parrotu, opraveno a cajk
- HF fungoval jak s Nokií E7 (symbian 3) tak nyní Sony Z3C (android 5.1.1)

Za sebe můžu jenom doporučit je to dobrý

p.s. Audiofilové tvrdí, že přes Parrot je audio kvalitnější než z OEM radia u C8G (zapojení je radio -> parrot -> repro).

Zajímavé já to nikdy k nabíjení nepřinutil, ale možná je to rokem výroby OK dík za postřeh vyzkouším na novějších nebo kouknu na piny na jednotce jestli někde není chyba Úsměv

JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 18:31   Citovat  

Já používám: tudy odkaz

Někdo používá tudy odkaz
Co je z těch dvou sad lepší nevím.

Podle mě je ideální místo "pouze handsfree" koupit kompletní audio krabičku, co funguje jako BT handsfree a zároveň umí i BT audio přenos do standardního rádia. Nemusíš řešit kabely nic, jen sedneš do auta a hudba hraje, telefon telefonuje. Úsměv Hudbu máš v telefonu a nemusíš nosit flashdisk, nebo karty.
Krabičku schováš do tunelu pod šaltrpákou, takže není vidět, nepřibude žádný nový display. Prostě čistá práce.
Také funguje ovládání z volantu. (přepínání skladeb, hlasitost, přijmutí, odmítnutí hovoru)

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 18:57   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Zajímavé já to nikdy k nabíjení nepřinutil, ale možná je to rokem výroby OK dík za postřeh vyzkouším na novějších nebo kouknu na piny na jednotce jestli někde není chyba Úsměv

Tak se musím bohužel opravit Smutný
Uvědomil jsem si, že současný Z3C jsem nikdy takto dobíjet nezkoušel a tak jsem to tesnul Smutný Telefon sice registruje připojení USB, ale umožní jen číst hudbu. Je fakt, že předchozí E7 taky dobíjel slabě a jelikož má Z3C dvojnásobnou kapacitu baterie, tak už to nestačí vůbec Smutný Kurňa, to budu muset do léta vyřešit Smutný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 21:00  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 27.4.2016 , 21:14, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

JardaBar napsal:
Já používám: tudy odkaz

Někdo používá tudy odkaz
Co je z těch dvou sad lepší nevím.

Podle mě je ideální místo "pouze handsfree" koupit kompletní audio krabičku, co funguje jako BT handsfree a zároveň umí i BT audio přenos do standardního rádia. Nemusíš řešit kabely nic, jen sedneš do auta a hudba hraje, telefon telefonuje. Úsměv Hudbu máš v telefonu a nemusíš nosit flashdisk, nebo karty.
Krabičku schováš do tunelu pod šaltrpákou, takže není vidět, nepřibude žádný nový display. Prostě čistá práce.
Také funguje ovládání z volantu. (přepínání skladeb, hlasitost, přijmutí, odmítnutí hovoru)

Tak já hudbu jedu z CD, nic nového komprimovaného a prohnaneho přes mizernou elektroniku neuznávám, a to jsem mladá počítačová generace pořádnej výtlem tak je pro mě klasický parrot lepší, nehledě na to ze nemusím sahat na mobil, ale varianta to je taky OK

Edit: A ještě jsem si vzpoměl že ta MKI9200 má slot na kartu SD zezadu displeje, takže funguje prakticky jako ten xcarlink

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 21:05  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 27.4.2016 , 21:16, celkově upraveno 4 krát. Citovat  

2bep napsal:
Tak se musím bohužel opravit Smutný
Uvědomil jsem si, že současný Z3C jsem nikdy takto dobíjet nezkoušel a tak jsem to tesnul Smutný Telefon sice registruje připojení USB, ale umožní jen číst hudbu. Je fakt, že předchozí E7 taky dobíjel slabě a jelikož má Z3C dvojnásobnou kapacitu baterie, tak už to nestačí vůbec Smutný Kurňa, to budu muset do léta vyřešit Smutný

V pohodě, alespoň nemusím rozebírat, pac by mi to nedalo spát Velmi šťastný na dobíjení si kup tu mini zapustnou nabíječku do zapalovače je to pěkný po stránce estetiky a má to většinou dvě usb je to dobrý příklad tudy odkaz

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 27.4.2016 , 21:07   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
Tak já hudbu jedu z CD, nic nového komprimovaného a prohnaneho přes mizernou elektroniku neuznávám, a to jsem mladá počítačová generace pořádnej výtlem tak je pro mě klasický parrot lepší, nehledě na to ze nemusím sahat na mobil, ale varianta to je taky OK

Tak nějak... Úsměv Potřebuju jen telefon. Rádio tam je a hraje... Velmi šťastný V telefonu stejně žádnou hudbu nemám.. Se stydím

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 8:42   Citovat  

Hellborn: No většinou to chodí tak, že nejdřív potřebuješ handsfree, pak by si rád aby to přehrálo hudbu a nakonec skončíš u 2DIN LCD Úsměv.
Je to tvá věc, ale osobně mi přijde zařízení zabudované do auta a neviditelné lepší, než jakékoliv krabičky válející se na palubce s kabely kolem. Viz. externí navigace, handsfree apod..

RIZ3K9: BT audio ti ale nekazí kvalitu zvuku, když bude zdrojem třeba FLAC, budeš na tom stejně jako u CD. A hlavně, řešit MP3 ztrátovou kompresi v autě(!), to mi přijde úplně mimo.

p.s.: Na mobil sahat nemusíš ani v tomto případě, funguje ovládání z volantu. U Parrotu dokážeš přijmout či zavěsit hovor tlačítky na volantu?

Daver je teď offline  Daver
Administrátor
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 8:58   Citovat  

JardaBar napsal:

RIZ3K9: BT audio ti ale nekazí kvalitu zvuku, když bude zdrojem třeba FLAC, budeš na tom stejně jako u CD. A hlavně, řešit MP3 ztrátovou kompresi v autě(!), to mi přijde úplně mimo.

Souhlas, hlavně s tím řešení zvuku v autě .. to mě pobavilo Velmi šťastný

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 9:13  Naposledy upravil Hellborn dne 28.4.2016 , 9:36, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

JardaBar napsal:
Hellborn: No většinou to chodí tak, že nejdřív potřebuješ handsfree, pak by si rád aby to přehrálo hudbu a nakonec skončíš u 2DIN LCD Úsměv.
Je to tvá věc, ale osobně mi přijde zařízení zabudované do auta a neviditelné lepší, než jakékoliv krabičky válející se na palubce s kabely kolem. Viz. externí navigace, handsfree apod..

Já poslouchám hlavně rádio... Ani do Acca jsem nedával xcarlink apod., protože to prostě nevyužiju... P.S.: CD changer Vojta rozbil cca v r.2010, opraven loni... Se stydím

Jak se u té krabičky zvedá hovor (nemám na volantu tlačítka na tel.?

whiteno9 je teď offline  whiteno9
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 9:29   Citovat  

mam mki9000 v CRV, chtel jsem hlavne neco bez displaye, protoze mam telefon v drzaku hned vedle radia, takze jakykoliv ovladani a zobrazeni je pro me jednodussi z telefonu. zvuk super, zalezi ale i hodne na prijemci, ze zkusenosti ty low costovy ciny napr. stary Huawei, tam neni zvuk nic moc, ale to prisuzuju prave telefonu. jinak mam vypozorovany, ze casto mi vypadava hovor z centra tesne pred Nuselakem (cca 100m) pak se chyti, nemam sajnu proc a to to dela na x telefonech, asi nejaka vyssi moc Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 9:43  Naposledy upravil RIZ3K9 dne 28.4.2016 , 10:25, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

JardaBar napsal:

p.s.: Na mobil sahat nemusíš ani v tomto případě, funguje ovládání z volantu. U Parrotu dokážeš přijmout či zavěsit hovor tlačítky na volantu?

To je pravda k 2din jednotce jsem už taky došel, vše v jednom a je to (a čumět na DVD taky není špatný) škoda ze u C8g to není tak jednoduchý Velmi šťastný a shodneme se na těch kabelech na palubce atd, ono záleží jak ty krabičky zakomponujes, já si s tím vyhraje takže jediný kabel, který na palubce vidím je MicroUSB na nabíjení telefonu.
Jinak co se týče formátu tak Flac je ok, nebo podobné lossless formáty, co se týče kvality samotný přenos BT možná nekazí, ale kazí ho ten přístroj, který ho vysílá Úsměv no a co se týče MP3 v autě, pokud to posloucháš na normálním seriovém systemu apod. A nemáš muziku jako koníček tak tam asi MP3 nepoznáš nebo spíš to nevnímáš, ale u výkonný poslechový aparatury to je hodně znát (ikdyz použiješ bitrate 320kbps) a musí to být znát je to teoreticky fyzikální zákon Velmi šťastný ale neberu ti, to pokud jsi s tím spokojený tak fajn, ale neber můj názor ty mě, protože už jsme lehce :offtopic: a pokud podporuje ovládání tlačítky je to super OK tuším že parrot to umí taky, dělají převodník, ale nevím jistě, nikdy jsem to neřešil Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 10:18   Citovat  

whiteno9 napsal:
mam mki9000 v CRV, chtel jsem hlavne neco bez displaye, protoze mam telefon v drzaku hned vedle radia, takze jakykoliv ovladani a zobrazeni je pro me jednodussi z telefonu. zvuk super, zalezi ale i hodne na prijemci, ze zkusenosti ty low costovy ciny napr. stary Huawei, tam neni zvuk nic moc, ale to prisuzuju prave telefonu. jinak mam vypozorovany, ze casto mi vypadava hovor z centra tesne pred Nuselakem (cca 100m) pak se chyti, nemam sajnu proc a to to dela na x telefonech, asi nejaka vyssi moc Úsměv

To zkusím u toho Nuselaku, tak oni tam mají policajti služebnu tak jestli něco nevysilají pořádnej výtlem

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 10:27  Naposledy upravil JardaBar dne 28.4.2016 , 10:41, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

Hellborn: Channel+ zvedá hovor, Channel- ukončuje.
V ovládání na volantu postrádám tlačítko Play/Stop.

Každopádně telefonní audio část bude mít Parrot lepší, hlavně mikrofon, než je u GROM, XCarLink nevím, nemám zkušenost.

RIZ3K9: Ve výsledku BT audio také zasahuje do zvuku, ale prostě bych to neřešil. Nemá to v tomto případě smysl. CD máš taky mizerný zdroj signálu, nebo ti 44.1kHz vzorkování a 16bit na vzorek stačí (256 úrovní na vzorek)?!

whiteno9 je teď offline  whiteno9
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 10:38   Citovat  

RIZ3K9 napsal:
To zkusím u toho Nuselaku, tak oni tam mají policajti služebnu tak jestli něco nevysilají pořádnej výtlem

zkus Úsměv vlastne od tech novych svetel, ta posledni krizovatka, tam to vypadne a najezdem na Nuselak se to chyti

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 12:25   Citovat  

JardaBar napsal:
Hellborn: Channel+ zvedá hovor, Channel- ukončuje.
V ovládání na volantu postrádám tlačítko Play/Stop.

Každopádně telefonní audio část bude mít Parrot lepší, hlavně mikrofon, než je u GROM, XCarLink nevím, nemám zkušenost.

RIZ3K9: Ve výsledku BT audio také zasahuje do zvuku, ale prostě bych to neřešil. Nemá to v tomto případě smysl. CD máš taky mizerný zdroj signálu, nebo ti 44.1kHz vzorkování a 16bit na vzorek stačí (256 úrovní na vzorek)?!

Ano, dál bych se v tom taky nepatlal Úsměv tak jasný že audio CD není geniální to uznavam, ale tak nějak je to pořád nejlepší kompromis mezi kvalitou, přenosností, jednoduchostí a cenou a porad máš datový tok 4,5 krát větší než u nejlepší MP3. Ale každopádně to přehrávání z Karet, Flash, telefonu apod má ohromnou výhodu v třídění a možnosti mít okamžitě po ruce gigabajty muziky je to dobrý

Jinak k tomu jak máš ty, jak je řešeny to ovládání z volantu? Musí tam být nějaký převodník/adaptér přimo na typ auta a použitý systém, nebo se to jen univerzálně zapojí mezi rádio a volant a dokáže se to naučit povely samo nebo nějakou kalibrací?

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.4.2016 , 13:09   Citovat  

RIZ3K9: Je to dělané na míru, už při objednávce zadáš typ vozidla a oni ti pošlou funkční zařízení s kabeláží a správným firmware.

5 háček
0
PříspěvekZaslal: 25.5.2016 , 19:56   Citovat  

Tak už mám vyřešeno... Se stydím Podařilo se sehnat nepoužitý 3200LS jako mám v Accordu. Je to tam. Krabice zavřená origo nálepkami.. Úsměv

IMG_20160525_204236.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20160525_204236.jpg, 927.59 kB

Santi je teď offline  Santi
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 14.6.2016 , 6:22   Citovat  

Nezkoušel někdo výrobky od Jabry na stínítko? Nechce se mi do instalace klasického parrotu..
Recenze jsou tak půl na půl...
tudy odkaz

Phoxinus je teď offline  Phoxinus
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 15:45   Citovat  

Cus, at nezakládám nové vlákno. Mám v plánu osadit do auta BT krabičku na original rádio BOSE výbava ES bez CD changeru v kufru.
např něco podobného tudy odkaz
CHtěl bych aby to mělo vstup na USB a bluetooth a komunikaci s radiem. Je toho spousta a hledám něco jednoduchého a praktického.
Jsem v UK tak si to chci nakoupit tady. Úsměv

Obsah fóra Honda-club.cz   
BT Handsfree
Fórum: Interiér a Hi-Fi
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina